Перед судом постане колишній в.о. директора ДП "Промоборонекспорт" (входить до сфери управління державного концерну "Укроборонпром"). Посадовця обвинувачують у розтраті коштів держпідприємства у сумі 1,34 млн доларів, повідомили в пресслужбі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
Слідство встановило, що в 2013 році між "Промоборонекспортом" та однією з країн Північної Америки уклали контракт щодо ремонту вертольотів МІ-17-1В.
У жовтні 2016 року після його завершення та проведення випробувальних польотів "Промоборонекспорт" уклав договір з іноземною компанією начебто для надання послуг із технічного огляду двигунів та головних редукторів до вертольотів.
"При цьому потреба у таких роботах була відсутня, а іноземна компанія не мала відповідного дозволу та кваліфікації. Надалі очільник ДП використав своє службове становище та підробив документи про начебто виконання робіт з техогляду, які насправді не виконували", - йдеться у повідомленні
Розслідування цих фактів НАБУ і САП розпочали після передачі від СБУ у 2023 році справи за підслідністю.
19 квітня НАБУ і САП за оперативного супроводу департаменту контррозвідки СБУ завершили розслідування.
Перетворення "Укроборонпрому" на акціонерне товариство
21 березня Кабмін ухвалив рішення про перетворення державного концерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість", 100% акцій якого належать державі. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.
"Уряд розпочинає перетворення державного концерну "Укроборонпром" в акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість". Це не просто зміна вивіски, це реформа, яка готувалася тривалий час ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Сьогодні нам як ніколи потрібна ефективність в оборонно-промисловому комплексі", – сказав Шмигаль.
За його словами, перетворення ДК "Укроборонпром" на акціонерне товариство дасть змогу створити хороші умови для залучення інвестицій у виробництво зброї, техніки та амуніції, а також посилити взаємодію з нашими західними партнерами.
Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук своєю чергою повідомив, що 100% акцій акціонерного товариства належать державі. Він також уточнив, що статутний капітал товариства становить 237 млн гривень і формується коштом майна, що належало державному концерну.