USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Міноборони зобов’язали викупляти всі снаряди в українських заводів, а лише після цього – імпортні

"Укроборонпром" наростить виробництво снарядів
Укроборонпром
Джерело: відкриті джерела

Міноборони зобов’язали викупляти всі боєприпаси з українських заводів, а лише після цього купувати імпортні. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на джерела.

Зазначається, що держконцерн уже випускає щомісяця десятки тисяч боєприпасів радянських калібрів: 82, 120, 122, 125 та 152 мм. Ці снаряди виробляють, зокрема, в кооперації з іноземними країнами.

Проте виробництво буде масштабуватись завдяки новим замовленням від Міноборони. Ставка верховного головнокомандувача зобов'язала Міноборони спершу викупляти всі боєприпаси в українських заводів, а лише після цього думати про імпортні.

Дефіцит боєприпасів на фронті є особливо відчутним для радянських калібрів, однак снаряди від "Укроборонпрому" коштують дорожче за іноземні аналоги.

На базі "Укроборонпрому" створять п'ять галузевих холдингів

Цільова модель нового оборонного холдингу, який створюється у рамках трансформації держконцерну "Укроборонпром", – це невеликий корпоративний центр та галузеві холдинги за напрямками. Про це повідомив гендиректор Юрій Гусєв.

"Ми плануємо, що 63 підприємства стануть основою для п'яти галузевих науково-виробничих об'єднань – бронетехніка, авіаремонт, високоточне озброєння і боєприпаси, радарні системи і морські системи. І це все має бути зовсім у новому форматі – відповідно до принципів корпоративного управління OECD, стандартів НАТО", – сказав він.

Гусєв уточнив, що деякі підприємства не увійдуть до галузевих холдингів (наприклад, спецекспортери) і будуть у прямому підпорядкуванні корпоративного центру.

Модель трансформації концерну в сучасну оборонну компанію буде реалізовано в межах окремого закону, який президент Володимир Зеленський підписав у жовтні 2021 року, і в межах рішення Кабміну від 21 березня цього року про створення АТ "Українська оборонна промисловість" шляхом перетворення держконцерну "Укроборонпром".

"Це керуюча компанія, яка належить державі. Далі корпоративному центру належать галузеві холдинги, і вони своєю чергою мають пакети акцій виробничих підприємств у формі товариств з обмеженою відповідальністю", – пояснив Гусєв.

Очільник компанії додав, що форму АТ для "Української оборонної промисловості" обрано для того, щоб, з одного боку, відповідати стандартам корпоративного управління, з іншого – стати партнером для міжнародних компаній, з якими "Укроборонпром" почав активно співпрацювати ще до початку повномасштабної війни.

Уряд схвалив перетворення "Укроборонпрому" на акціонерне товариство

21 березня Кабмін ухвалив рішення про перетворення державного концерну "Укроборонпром" на акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість", 100% акцій якого належать державі. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

"Уряд розпочинає перетворення державного концерну "Укроборонпром" в акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість". Це не просто зміна вивіски, це реформа, яка готувалася тривалий час ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Сьогодні нам як ніколи потрібна ефективність в оборонно-промисловому комплексі", – сказав Шмигаль.

За його словами, перетворення ДК "Укроборонпром" на акціонерне товариство дасть змогу створити хороші умови для залучення інвестицій у виробництво зброї, техніки та амуніції, а також посилити взаємодію з нашими західними партнерами.

"Ми хочемо побудувати в Україні один із найпотужніших оборонно-промислових комплексів у світі. Це потрібно насамперед для нашої безпеки, але також сприятиме економічному розвитку та відновленню української економіки", – резюмував очільник уряду.

Представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що 100% акцій акціонерного товариства належать державі. Він також уточнив, що статутний капітал товариства становить 237 млн гривень і формується за рахунок майна, що належало державному концерну.

До речі, Олександр Камишін, якого обрали міністром з питань стратегічних галузей промисловості, у своєму виступі в парламенті назвав чотири ключові цілі міністерства, досягнення яких має допомогти країні в наближенні дня перемоги. Це – допомога у виробництві боєприпасів; розвиток  флагманських одиниць озброєння, які й під час війни мають працювати, і після війни повинні стати драйвером відновлення економіки; спільні підприємства з виробництвом і на території України, і за кордоном; розвиток виробництва БПЛА і дронів.

"Укроборонпром" відвантажив першу партію 122-мм снарядів, виготовлених за кордоном

Державний концерн "Укроборонпром" у кооперації з країною НАТО налагодив виробництво артилерійського 122-мм снаряду за кордоном та вже встиг відвантажити партію Збройним силам України. Про це повідомляє пресслужба концерну.

"Це вже третій вид боєприпасу після мінометної 120-мм міни та танкового 125-мм снаряду, який виготовляється за українською технологією та із залученням українських вузькопрофільних фахівців на закордонних потужностях", – йдеться в повідомленні.

Снаряд калібру 122 мм використовується українською артилерією при роботі з причіпними гаубицями Д-30 (максимальна дальність ураження – 15 400 м) та САУ 2С1 "Гвоздика" (максимальна дальність ураження – 15 200 м).

"Замовленню Міноборони України передували заводські випробування, на яких "Укроборонпром" підтвердив необхідні тактико-технічні характеристики снаряда: міцність корпусу при пострілі, стійкість спорядження, максимальна дальність стрільби, перевірка купчастості при стрільбі, повнота розриву снаряда", – зазначає концерн.

У січні повідомлялося, що Державний концерн "Укроборонпром" розгорнув серійне виробництво 82-мм осколкових мін за кордоном. Відомо, що міни виготовляються на потужностях однієї з країн – членів НАТО.

Прикметно, що вдосконалена "Укроборонпромом" міна у рази краща за штатну – під час вибуху утворюється у 2–2,5 раза більше осколків, ніж зазвичай. Розміри та форма осколків також кращі за штатні.

"Так, згідно зі стандартом під час розриву штатної міни кількість осколків, які мають уразити ціль на відстані 5 метрів, повинна сягати 198 одиниць, на відстані 10 метрів – 70 одиниць, а на відстані 15 метрів – 41 одиницю У боєприпасу, вдосконаленого фахівцями підприємств "Укроборонпрому", – це 460, 140 та 69 осколків відповідно", – зазначає пресслужба.

Артилерійська осколкова міна 82 мм призначена для ураження живої сили ворога з міномета на відстані до 4500 метрів.

Читайте також:
"Укроборонпром" звинуватили у купівлі олії для техніки у посібника РФ: В ДК відреагували
Україна та Польща домовилися про спільне виробництво 125-мм танкових снарядів Україна та Польща домовилися про спільне виробництво 125-мм танкових снарядів
Олег Болдирєв: В ідеалі в Олег Болдирєв: В ідеалі в "Укроборонпром" треба одномоментно ввалити два-три річних бюджети країни