Кількість українців, які вважають за необхідне втручання в діяльність Української православної церкви (Московського патріархату), зросла до 85% (з 78% у грудні 2022 року). Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке з 26 травня по 5 червня проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
Збільшилась також (з 54% до 66%) кількість респондентів, які є прихильниками повної заборони УПЦ МП в Україні. Ще 19% опитаних виступають за "більш м’який" підхід, який передбачає не повну заборону, а встановлення державного контролю та нагляду за цією церквою. У грудні 2022 року таких було 24%.
Водночас з 12% до 6% зменшилась кількість респондентів, на думку яких у діяльність УПЦ МП в Україні не варто втручатися, а достатньо лише розслідувати окремі можливі випадки правопорушень.
Ситуація по регіонах країни
Так, у всіх регіонах України більшість населення (від 76% – на сході до 88% – на заході і в центрі) виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ МП. Трохи менше тих, хто виступає за повну заборону – південь – 58% і схід – 50%.
А от 9% населення на півдні і 11% громадян на сході говорять про невтручання у діяльність УПЦ МП.
Позбавлення УПЦ МП права на землю
В Україні низка громад та областей приймають рішення щодо позбавлення УПЦ МП права користування земельними ділянками.
Нагадаємо, що національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав із 29 березня договір оренди з монастирем у складі УПЦ МП.
5 червня комісія Міністерства культури та інформполітики завершила роботу з інвентаризації та приймання майна Києво-Печерської лаври. Повідомлялось, що УПЦ МП протягом трьох днів мала покинути монастир.