USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Комісія Мінкульту прибула до Лаври: Служителі УПЦ МП фактично зробили з приміщень склади. Фото

У деяких приміщеннях Лаври замки зрізали болгаркою
Лавра_1
Комісія Мінкульту оглядає Лавру
Джерело: Telegram/Олександр Ткаченко

Представники комісії Мінкульту знову прибули на території Лаври. Про це поінформували у пресслужбі Української православної церкви Московського патріархату.

Там заявляють, що в деяких приміщеннях Лаври почали зрізати замки болгаркою, а в одному з корпусів помітили посилений наряд поліції.

Міністр культури Олександр Ткаченко своєю чергою повідомив, що комісія Мінкульту вже оглянула в Києво-Печерській лаврі три корпуси – галерею до Ближніх печер, вхід до неї та дзвіницю на Ближніх печерах.

"Двері будівель були зачинені, тому у присутності в.о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Остапенка М.А. та заступника Рудника О.В. за допомогою відповідних засобів технічними працівниками було забезпечено доступ комісії до вказаних приміщень", – йдеться в повідомленні.

Вказані об'єкти є пам'ятками архітектури національного значення та місцевого, складовими пам'ятки національного значення ансамблю Києво-Печерської лаври та складовими об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Також урядовець показав фото приміщень пам’яток, з яких служителі УПЦ МП фактично зробили склади. Ткаченко додав, що протипожежної безпеки там не дотримувалися.

Поліція почала розслідування за фактом руйнувань у Лаврі після виїзду УПЦ МП

Руйнування Лаври 112 корпус
Джерело: Telegram/Олександр Ткаченко

Столична поліція почала розслідування за фактом руйнувань одного з корпусів на території Києво-Печерської лаври, після того як звідти виїхали представники УПЦ МП. Про це повідомляє пресслужба поліції Києва.

"До поліції звернулися представники Міністерства культури із заявою про виявлення пошкоджень і руйнувань одного з корпусів. Наразі правоохоронці з'ясовують усі деталі та збирають докази протиправних дій", – йдеться в повідомленні.

Печерське управління поліції внесло відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 298 ККУ – умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин.

Передісторія

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передачі державного майна 12 квітня розпочала свою роботу в Києво-Печерській лаврі.

За їх словами, члени комісії змогли потрапити до корпусу №112. Це історична будівля другої половини ХІХ століття, що є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Понад 100 років корпус був невід’ємним елементом просторової композиції Києво-Печерської лаври, зразком громадсько-суспільної архітектури в стилі класицизму, проєкт якої виконаний відомим київським єпархіальним архітектором Павлом Спарро. 

Використовувався УПЦ МП як книжковий склад. Усього за кілька десятиліть члени УПЦ МП серйозно пошкодили пам'ятку архітектури.

Комісія МКІП зафіксувала аварійний стан приміщення, непридатний для експлуатації та такий, що має явні ознаки руйнування.

"За результатами обстеження зруйнованого приміщення фіксуємо заявою про злочин за ст. 298 ККУ "Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини". Приміщення книжкового складу опечатано представниками заповідника. Слідчі проводять всі необхідні процесуальні дії від – огляду приміщення до показів свідків", – розповів Ткаченко.

Раніше уряд визнав недійсним розпорядження про передання об’єктів Києво-Печерської лаври УПЦ МП. Крім того, профільний комітет Ради закликав депутатів звернутися до уряду щодо розірвання договору оренди Почаївської лаври УПЦ МП.

 

Читайте також:
Водію колишнього керівництва Києво-Печерської лаври оголосили підозру за антиукраїнську діяльність Водію колишнього керівництва Києво-Печерської лаври оголосили підозру за антиукраїнську діяльність
Тіна Тернер померла у віці 83-х років: Якою ми запам'ятаємо велику американську співачку Тіна Тернер померла у віці 83-х років: Якою ми запам'ятаємо велику американську співачку
Євген Нищук став головою комітету Шевченківської премії. Що про нього відомо? Євген Нищук став головою комітету Шевченківської премії. Що про нього відомо?
В Україні не збираються закривати Telegram, – відповідь Ткаченка В Україні не збираються закривати Telegram, – відповідь Ткаченка