USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Ізраїльський корабель першим прорвав зернову блокаду Росії, – ЗМІ

Судно вже заходить в українську гілку Дунаю
Чорне море

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Ізраїль може стати першою державою, яка прорвала зернову блокаду Росії у Чорному морі. Як інформує видання Militarnyi проти ночі на 30 липня три цивільні кораблі Ams1, Sahin 2 і Yilmaz Kaptan пройшли турецькі протоки.

Походження цих суден: Ізраїль, Греція та Туреччина/Грузія.

Пункт призначення через AIS був визначений як Україна.

Джерело: Мілітарний

За даними видання, вже сьогодні, 31 липня, Ams1, входить в українську гілку Дунаю.

Це перший корабель, який прорвав російську блокаду Чорного моря після бомбардування Рені 25 липня. Починаючи свою подорож з Ашдода, Ізраїль відкрито вказував пункт призначення – Україна і перетнув Чорне море прямим курсом.

Джерело: Мілітарний

"За Ams1 прямують ще чотири судна (плюс до тих – Sealock і Afer), які або встали, або встануть на якірну стоянку найближчим часом на Дунаї. Американський протикорабельний літак P8 забезпечує безпеку. Його дозаправляють прямо в небі Румунії. Додаткову інформацію надає розвідувальний безпілотник Forte12 RQ-4", – йдеться у повідомленні.

Джерело: Мілітарний

Нагадаємо, Росія заявила про те, що продовжувати термін дії "зернової угоди", строк якої сплив 17 липня, не буде. За словами прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова, сторони не виконали вимог Москви.

Тож Україна, Сполучені Штати Америки та інші країни розглядають інші варіанти експорту української агропродукції.

Водночас офіційні особи США заявили, що країна не планує брати участь у військовому конвоюванні українських кораблів із зерном у Чорному морі.

Читайте також:
Вперше від початку війни два судна увійшли в порт Вперше від початку війни два судна увійшли в порт "Великої Одеси" і завантажуються зерном поза рамками "зернового коридору"
Перші цивільні судна пройшли тимчасовим коридором і вже підходять до українського порту Перші цивільні судна пройшли тимчасовим коридором і вже підходять до українського порту
Румунія планує подвоїти транзит українського зерна через порт Констанца Румунія планує подвоїти транзит українського зерна через порт Констанца
Британські літаки стежать за ситуацією у Чорному морі: Захищають судна з українським зерном від РФ Британські літаки стежать за ситуацією у Чорному морі: Захищають судна з українським зерном від РФ