Індійська станція Chandrayaan-3 (Чандраян-3 - ред.) успішно вийшла на орбіту Місяця. Про це повідомила Індійська організація космічних досліджень (ISRO).
Так, апарат має провести низку орбітальних маневрів, перш ніж місяцехід відділиться від модуля з руховою установкою та здійснить посадку на супутник Землі. Подію запланували на 23 серпня.
"Місія місяцехода масою 20 кг розрахована на 14 земних діб", - йдеться у повідомленні.
Раніше
Запуск ракети LVM3 з міжпланетною станцією Chandrayaan-3 був 14 липня.
Станція складається з трьох компонентів - посадкового модуля, модуля з руховою установкою та місяцеходу. Їхнє основне завдання полягає у демонстрації та випробуванні технологій, необхідних для проведення міжпланетних місій.
Попередню спробу відправити на Місяць посадковий модуль і місяцехід робили ще в 2019 році в межах місії Chandrayaan-2.
Тоді орбітальний апарат зумів вийти на навколомісячну орбіту, проте через проблеми зі зв'язком фахівці не змогли скоригувати посадковий модуль, і він розбився об поверхню супутника Землі.
Орбітальний апарат Chandrayaan-2 залишився на орбіті і продовжує збирати наукові дані про Місяць.
До речі, вчені виявили ще шість "зірок-втікачок" у Чумацькому Шляху, серед яких – найшвидше подібне світило, знайдене в нашій галактиці. Дослідники знайшли дві зірки-рекордсменки, які виявилися набагато швидшими, ніж інші відомі світила, інформує Science alert.
Так, швидкість зірки J1235 становить 1 тис. 694 кілометри на секунду, а J0927 рухається з неймовірною швидкістю 2 тис. 285 кілометрів на секунду.