USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Космічний туризм: SpaceX відправила на МКС трьох людей. Серед них – жінка з Саудівської Аравії

Вперше в історії пілотом приватного космічного польоту стала жінка
Космічний туризм
Джерело: відкриті джерела

Компанія SpaceX здійснила приватний космічний політ до Міжнародної космічної станції. Екіпаж, що складається з колишнього астронавта NASA і трьох клієнтів, пробуде на МКС тиждень, повідомляє CNN.

Деталі космічного туру

Місія під назвою AX-2 увійшла в історію, оскільки дослідниця стовбурових клітин Раяна Барнаві стала першою жінкою з Саудівської Аравії, яка полетіла в космос.

Екіпаж AX-2 очолює колишній астронавт NASA 63-річна Пеггі Вітсон. Вона стала першою жінкою, яка керувала приватним космічним польотом.

Трьома пасажирами є американський бізнесмен Джон Чоффнер та двоє громадян Саудівської Аравії – вчена Раяна Барнаві та пілот винищувача Королівських ВПС країни Алі Аль-Карні.

Вони приєднаються до семи астронавтів, які вже перебувають на борту МКС.

Пасажири AX-2 проведуть близько восьми днів, працюючи разом з існуючими членами екіпажу. Протягом цього часу вони працюватимуть над портфоліо з понад 20 дослідницьких і наукових проєктів.

Цікаво, що Барнаві та Аль-Карні – це друга і третій громадяни Саудівської Аравії, що побували у космосі. Першим був принц Султан бін Салман, який провів близько тижня в місії космічного човника НАСА у 1985 році.

До речі, ми писали, що SpaceX отримала дозвіл на запуск ракети Starship, що розроблена для відправки людей на Марс.

Читайте також:
Бренсон програв Маску і закриває компанію по запуску супутників Virgin Orbit Бренсон програв Маску і закриває компанію по запуску супутників Virgin Orbit
Подорожі Україною під час війни: Які обмеження та заборони діють на туристичних маршрутах    Подорожі Україною під час війни: Які обмеження та заборони діють на туристичних маршрутах
SpaceX отримала дозвіл на запуск ракети Starship, що розроблена для відправки людей на Марс SpaceX отримала дозвіл на запуск ракети Starship, що розроблена для відправки людей на Марс
Ігор Захаренко: Міжнародні журналісти скаржаться на цензуру в Україні під час війни Ігор Захаренко: Міжнародні журналісти скаржаться на цензуру в Україні під час війни