USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Український дубляж буде збережено: Депутати вилучили із законопроєкту про англійську мову норми про кіно і ТБ

Англійська мова буде поширюватися в Україні, однак український дубляж збережеться
Верховна Рада України_4

Верховна Рада України

Джерело: Офіс Президента

Гуманітарний комітет ВРУ одноголосно підтримав законопроєкт президента Володимира Зеленського №9432 про англійську мову. Про це на своїй сторінці у Facebook написала народний депутат Ірина Фріз.

За її словами, члени комітету вилучили всі норми, які звузили б сферу застосування української мови на телебаченні і в кінопрокаті, а саме:

– вимогу демонстрування англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу;

– зміни до закону про кінематографію;

– зміни до закону про державну мову в частині кіно;

– зміни до закону про медіа про зниження квоти україномовних програм.

Раніше

Президент Володимир Зеленський ініціював законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Він був зареєстрований у Верховній Раді 28 червня.

У документі пропонувалось розширити використання англійської мови у військовій, медичній, транспортній системах, а також у сфері культури.

Цей законопроєкт обурив звичайних українців і діячів культури, оскільки в ньому містилися норми щодо збільшення частки фільмів мовою оригіналу без українського дубляжу. Замість нього пропонувалися лише українські субтитри.

Нагадаємо, ми писали, що Київська міська рада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Києва.

У червні минулого року Верховна Рада України заборонила в Україні публічне відтворення пісень російських виконавців.

Читайте також:
Цьогоріч українське кіно принесло державі рекордні 31,4 мільйона гривень прибутку Цьогоріч українське кіно принесло державі рекордні 31,4 мільйона гривень прибутку
В Україні можуть обмежити відсотки за мікрокредитами: Відповідний законопроєкт ухвалила Верховна Рада В Україні можуть обмежити відсотки за мікрокредитами: Відповідний законопроєкт ухвалила Верховна Рада
Військовий ПДФО забирають з місцевих бюджетів до державного: Відповідний закон прийнято Військовий ПДФО забирають з місцевих бюджетів до державного: Відповідний закон прийнято
В низці українських міст пройшли акції на підтримку закону про демобілізацію: Що відомо? В низці українських міст пройшли акції на підтримку закону про демобілізацію: Що відомо?