Наймасштабніший набір російських вʼязнів на службу до "Вагнера" був наприкінці 2023 року. Тоді на службі були приблизно 40 тисяч людей. Найближчими днями ПВК "Вагнера" має звільнити останніх із завербованих російських ув’язнених.
Утім, значна кількість в’язнів, імовірно, і далі залишаться у ПВК "Вагнера" як контрактники, указує відомство. Водночас нагадує, що російське Міноборони перебрало на себе вагнерівське джерело вербування в тюрмах.
За даними розвідки, завербовані в’язні дозволили Росії захопити більшу частину Бахмута, що є для неї "одним із небагатьох успіхів останнім часом".
"Проєкт (із залучення російських вʼязнів) допоміг "Вагнеру" вирости в організацію, яка минулого місяця прямо поставила під сумнів владу президента Путіна. Це також стало одним із найкривавіших епізодів у сучасній історії війн: за кілька місяців було вбито до 20 тисяч завербованих в’язнів", – підсумовує розвідка.
Що буде з "Вагнером"?
Російський диктатор Володимир Путін має намір зберегти ПВК "Вагнера" як згуртоване бойове угруповання після збройного повстання найманців минулого місяця, проте прагне відокремити засновника компанії Євгена Пригожина від її керівництва.
Також президент РФ стверджував, що багато командирів вагнерівців нібито "кивнули" у відповідь на його пропозицію, але Пригожин цього не бачив і заявив, що його найманці не погоджуються з рішенням.