Верховна рада підтримала зміну дати святкування Різдва та ще двох відомих свят в Україні. Відповідне рішення сьогодні ухвалили парламентарі. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Відтепер Різдво Христове святкуватиметься 25 грудня, натомість 7 січня виключили з переліку святкових і вихідних днів.
Окрім того:
- 15 липня святкуватимуть День Української Державності (замість 28 липня), коли вшановують пам'ять державотворця Володимира Великого;
- 1 жовтня відзначатимуть День захисників і захисниць України (замість 14 жовтня), яке пов'язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці..
Железняк відзначив, що в цьому році День Української Державності ще буде 28 липня, оскільки закон підпишуть пізніше.
Зеленський запропонував Раді змінити дати трьох свят і надати англійській мові новий статус
Наприкінці червня президент України Володимир Зеленський запропонував змінити дати святкування трьох свят, зокрема Різдва. Про це йдеться в законопроєкті, який глава держави вніс у Раду.
Йдеться про такі дати:
- 25 грудня – Різдво Христове замість 7 січня;
- 15 липня – День української державності замість 28 липня;
- 1 жовтня – День захисників і захисниць України замість 14 жовтня.
Як ідеться в пояснювальній записці, більшість православних християн світу святкують Різдво Христове 25 грудня. Православна церква України 24 травня на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня на новий – новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу і яким, зокрема, передбачено святкування Різдва Христового 25 грудня, а не 7 січня.
При цьому внаслідок зміни дати святкування Різдва перенесення потребує і День української державності. Відповідно, його пропонується перенести з 28 липня на 15 липня.
Також Україна буде раніше святкувати День захисників і захисниць України. Це свято пропонують перенести з 14 жовтня на 1 жовтня. Оскільки воно пов'язане з українцями військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці.
Статус англійської мови
Документ президента, внесений до парламенту, пропонує офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.
Також ним визначаються категорії посад, кандидати на зайняття яких зобов'язані володіти англійською мовою.
Пропозиція Зеленського унормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів державної та місцевої влади, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров'я тощо.
У пояснювальній записці до проєкту зазначається, що є однією з шести мов Організації Об'єднаних Націй, а також офіційною мовою Європейського Союзу, Ради Європи, Європейської комісії, Європейської асоціації вільної торгівлі та НАТО.
"Наразі понад 1,5 млрд осіб вивчають англійську мову у світі", – йдеться в документі.
Які особи будуть зобов'язані володіти англійською мовою?
Вимоги до обов'язкового володіння англійською мовою встановлюються до осіб, які претендують на зайняття посад:
- державної служби категорії "А";
- державної служби категорій "Б" і "В", перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
- голів місцевих державних адміністрацій, їхніх перших заступників та заступників;
- військовослужбовців офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
- поліцейських середнього та вищого складу Національної поліції України, посад начальницького складу інших правоохоронних органів, посад начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
- прокурорів;
- у податкових та митних органах, список яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
- керівників суб'єктів державного сектору економіки, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України.
Вимога володіння англійською мовою може встановлюватися суб'єктом призначення до кандидатів на посади в органах місцевого самоврядування (крім виборних посад), основні посадові обов'язки яких передбачають виконання функцій з міжнародного співробітництва.