
Ілюстративне фото
У звіті зазначають, що 235 людей вже повернулися додому, 16 українців знайшли мертвими, доля ще 311 – невідома.
Більшість викрадених – чоловіки від 18 до 70+ років. Центру відомо про 451 випадок такого викрадення. Також у дослідженні зазначають про 110 насильницьких зникнень жінок.
"Тактика Росії з викрадення активних громадян є спланованою, аби придушити український спротив на окупованих територіях. Ще однією ціллю викрадення людей є намагання Росії збільшити обмінний фонд", – переконані у центрі.
За даними дослідження, росіяни викрали 323 громадських активістів та волонтерів, другою за чисельністю викрадень групою є посадовці – задокументували 128 випадків. Окрім того, відомо про насильницькі зникнення родичів та друзів активних громадян, освітян, журналістів, діячів культури, політиків, релігійних діячів, адвокатів та юристів.
Такі викрадення зафіксували у дев'яти регіонах. Найбільшу кількість випадків задокументували на Херсонщині – йдеться про 258 людей, у Запорізькій області відомо про 110 незаконних затримань, а у Донецькій – 67.
Раніше
Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 864 випадки свавільного затримання громадян України, вчинених російськими окупантами з 24 лютого 2022-го до 23 травня 2023 року. Зокрема, йдеться про затримання 763 чоловіків, 94 жінок та 7 хлопців.