USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 3 0 9 2 0 (+1170)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Пережив ампутацію на "Азовсталі" і потрапив у полон до окупантів: Важкий фронтовий шлях офіцера Нацгвардії

Офіцер Нацгвардії Михайло Вернигора згадав нелегкі часи захисту Маріуполя та виходу з "Азовсталі"
Офіцер Нацгвардії Михайло Вернигора
Джерело: UWN

Український офіцер Нацгвардії Михайло Вернигора в ефірі телеканалу "ТАК TV" пригадав, як захищав Маріуполь від навали російської орди, а згодом з ампутованою кінцівкою потрапив у полон. Про непростий фронтовий шлях військового розповідаємо далі.

Про поранення та полон

За словами офіцера, під час перебування на "Азовсталі" йому зробили операцію з видалення кінцівки.

Уже 17 травня 2022 року він потрапив у полон під час загального виходу українських бійців з "Азовсталі".

Військовий також розповів про умови утримання українських бійців у полоні. Михайло каже, що умови були набагато гірші, ніж у бункері на заводі.

"Якщо барак, безпосередньо в якому я був, розрахований максимум на 150 осіб, а нас утримували там на початку понад 600 осіб, ліжок не було взагалі, це були просто матраци, вони були розкидані, щоб хоч якось розміститися. Також харчування було на дуже низькому рівні", – розповідає офіцер.

Новини за темою: "Попросив добавки, його просто вбивали за дві ложки макаронів", – історія полоненого, який так і не повернувся з російської в'язниці

Він згадує, що хліба захисники Маріуполя не бачили близько двох місяців, а коли потрапили в полон, окупанти виділили їм чверть буханця на людину.

"Ми гірше харчувалися перші дні, нам хліб перші дні давали достатньо, але об'єми – 2,5 тисячі людей нас там було. Хоча сама колонія розрахована на набагато менше. Давали якесь харчування – це була просто каша запарена, ні солі, ні цукру в чай, нічого не було, але харчування якесь було. Суто для підтримки життєдіяльності це було", – каже військовий.

Про цивільних у полоні

За словами офіцера, цивільні були з ними, але росіяни їх утримували суто як прислугу.

"Це більшість були такі, що волонтери. Їх утримували для того, щоб вони підтримували, забезпечували життєдіяльність – це якісь роботи. Вони суто цим займалися і на якомусь етапі їх просто, коли вони вже їм були непотрібні, їх за ворота – ідіть куди хочете. Видали документ і йдіть куди хочете – це не всіх, а деяких осіб так відпустили", – каже Вернигора.

Про те, як пережив полон

Як ми вже розповіли, військовий потрапив у полон 17 травня під час загального виходу бійців з "Азовсталі". За словами офіцера, їх одразу відправили в Оленівку, де його утримували півтора місяця.

"Потім я потрапив у перший обмін. Я взагалі не розраховував на такий час, що так швидко на обмін потраплю, тому що я офіцер. Але, оскільки я мав поранення, мав ампутацію лівої кінцівки, ми їм були нецікаві", – зазначає він.

Раніше ми розповідали історію військового 72-ї бригади ЗСУ Петра Красицього, який під час служби переніс гіпертонічну хворобу та інсульт. Після інсульту був демобілізований і, пройшовши реабілітацію, виграв державний грант та відкрив у Києві власний медичний центр. Детальніше – читайте тут.

Читайте також:
"Марафон добра": Колишній воїн, попри хворобу, долає тисячі кілометрів пішки, щоб допомогти ЗСУ
Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи Запоріжжя вслід за Харковом будує підземні школи
ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку ГУР ідентифікувало військових РФ, які розстріляли воїнів ЗСУ, коли брали в полон на Запорізькому напрямку
На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві На ЗСУ з місцевих бюджетів: Яку допомогу фронту запланували цьогоріч в обласних адміністраціях та Києві