USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Військові у Нігері захопили президента та заявили, що повалили уряд

Співробітники офісу президента, які перебувають усередині палацу, не можуть потрапити до своїх кабінетів
Захопили президента Нігеру
Захоплений президент Нігеру
Джерело: Reuters

Охорона президента Нігеру заблокувала президентський палац, де утримує всередині демократично обраного главу держави Мохамеда Базума. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерело у Службі безпеки країни та AFP, посилаючись на співрозмовника в оточенні глави держави.

За інформацією ЗМІ, військові блокували автомобілями підʼїзди до палацу та кількох міністерств. Співробітники офісу президента, які перебувають усередині палацу, не можуть потрапити до своїх кабінетів.

"Ввечері 26 липня солдати взяли під контроль усі дороги, що ведуть до національного каналу, а пізніше військові оголосили по телебаченню, що начебто скинули Базума через погіршення ситуації з безпекою в країні та погане управління", – писали журналісти.

Тоді всі інституції призупинили свою роботу, а ситуацію контролюють сили безпеки.

"Це є наслідком тривалого погіршення ситуації з безпекою, поганого економічного і соціального управління", – йшлося у відеозверненні військових.

Солдати застерегли від будь-якого іноземного втручання, додавши, що вони поважатимуть життя і здоров’я Базума.

Того ж дня президент опублікував допис у Twitter, в якому зазначив, що президентська гвардія "даремно розпочала антиреспубліканський рух, сподіваючись на залучення в це інших сил безпеки", проте пізніше його було видалено, акцентують журналісти.

У повідомленні також мовилося, що глава держави і його сім'я почуваються добре, але армія і національна гвардія Нігеру "готові атакувати", якщо учасники акції не відступлять.

Офіційний представник Євросоюзу також повідомив напередодні, що переговори ведуть і лідери ЄС двічі розмовляли із президентом Базумом.

Що кажуть африканські лідери?

Комісії Африканського Союзу та Економічного співтовариства західноафриканських держав охарактеризували ці події як спробу скинути Базума, якого обрали президентом два роки тому в результаті першого мирного демократичного передання влади в країні після здобуття нею незалежності від Франції в 1960 році.

Новини за темою: Африканські лідери підбили підсумки своїх візитів до України та Росії

Президент Базум послідовно виступав за демократичні принципи, прогресивне ставлення до прав жінок та освіти, а також домагався допомоги країн Заходу у боротьбі з терористами на території континенту. Крім того, Базум був одним із небагатьох африканських лідерів, який відмовився брати участь у саміті Росія – Африка, який розпочався в Петербурзі цього тижня.

До того ж Росія вийшла із "зернової угоди", що саме собою не стало великою несподіванкою. Набагато більше міжнародних спостерігачів здивувало те, що у Кремлі ухвалили таке рішення за лічені дні до саміту Росія – Африка, який відбувається у Санкт-Петербурзі 27–28 липня, йдеться в матеріалі BBC.

Більшість африканських країн залишаються лояльними до Москви, попри російське вторгнення в Україну, але при цьому Африка найбільше постраждає від переривання "зернової угоди".

Теги: Африка
Читайте також:
У G20 погодилися надати Африканському союзу статус постійного члена У G20 погодилися надати Африканському союзу статус постійного члена
На базі вагнерівців у Малі знайшли три На базі вагнерівців у Малі знайшли три "Байрактари": Фото
Слідом за Нігером. У ще одній африканській країні військові заявили про захоплення влади Слідом за Нігером. У ще одній африканській країні військові заявили про захоплення влади
Лідери БРІКС запрошують на саміт ще шість країн Лідери БРІКС запрошують на саміт ще шість країн