USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

В Україні створять Єдиний реєстр домашніх тварин

У Реєстрі міститиметься інформація про вакцинацію, стерилізацію та дані ветеринарного паспорта
домашні тварини
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Кабінет міністрів ухвалив постанову про створення в країні Єдиного державного реєстру домашніх тварин – собак та котів. Про це Міністерство цифрової трансформації поінформувало в Телеграм.

"Тепер опис тварин, інформація про вакцинацію, стерилізацію та інші дані міститимуться в електронному реєстрі. Це спростить отримання документів для тварин та допоможе адаптувати українське законодавство до міжнародних стандартів", – йдеться в повідомленні.

У ньому міститиметься інформація про кількість тварин та їх місцеперебування, опис тварини, наявність вакцинації та стерилізації, ідентифікаційні дані, дані ветеринарного паспорта та відомості про власника/утримувача.

Зазначається, що мета запуску Реєстру – створити комплекс заходів для безпеки та добробуту тварин і їх власників, а також адаптувати українське законодавство до міжнародних стандартів у сфері поводження з тваринами. Згідно з постановою реєстрація тварин власниками є добровільною та безоплатною.

Що каже Кабмін?

Кабінет міністрів України погодив пропозицію щодо реалізації протягом двох років експериментального проєкту з проведення ідентифікації або реєстрації домашніх тварин. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Погоджено пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства цифрової трансформації стосовно реалізації протягом двох років експериментального проєкту з проведення ідентифікації та/або реєстрації домашніх тварин з метою одержання оперативної і достовірної інформації про домашніх тварин, здійснення контролю за їх чисельністю та розмноженням, вакцинацію проти сказу для забезпечення ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя", – написав Мельничук.

Порядок реалізації експериментального проєкту вже затверджено.

Який закон діє зараз?

З 2015 року в Україні діє закон, який передбачає обов’язкову реєстрацію й ідентифікацію обмеженого переліку сільськогосподарських тварин, серед яких – велика рогата худоба, коні, свині, вівці.

Читайте також:
Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим
Уряд виділить 18 млн гривень на виплати звільненим з полону Уряд виділить 18 млн гривень на виплати звільненим з полону
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією
Уряд цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки Уряд цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки