USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

В Україні можна буде діагностувати рак за допомогою цифрових технологій

Програма включає унікальну для країни медичну технологію цифрового сканування, зберігання та обробки гістологічних препаратів
діагностика раку
Джерело: відкриті джерела

В Україні стартувала Національна програма з впровадження цифрової технології діагностики раку, за допомогою якої можна буде виявити злоякісні утворення та визначити точний діагноз вдвічі швидше. Про це поінформували в пресслужбі Міжнародного фонду медичних інновацій (IMIF).

"Це рятуватиме тисячі життів щороку та полегшить страждання пацієнтів в очікуванні діагнозу", – йдеться у повідомлені.

Щорічно близько 140 тис. українців дізнаються про рак та 63 тис. (45%) хворих помирають, свідчать останні дані Національного канцер-реєстру України.

Основою успішного лікування онкологічних захворювань є виявлення злоякісних утворень на початкових стадіях, встановлення правильного діагнозу та моніторинг перебігу захворювання.

Що містить програма?

Програма включає унікальну для України медичну технологію:

  • цифрового сканування;
  • зберігання та обробки гістологічних препаратів;
  • створення інфраструктури, цифрових сховищ та національної бібліотеки знімків для підвищення кваліфікації лікарів-патологів;
  • встановлення понад 100 цифрових сканерів в медзакладах та лабораторіях по всій Україні.

Крім швидкої постановки точних діагнозів, технологію цифрової патології впровадять у вітчизняну медицину як звичний процес, а також внесуть до переліку діагностичних процедур на рівні регуляторів країни.

Завдяки оцифруванню пацієнти зможуть проконсультуватися з іншими фахівцями з будь-якої точки світу просто передавши посилання на файл.

Цифрова технологія діагностики раку
Джерело: відкриті джерела

Крім того, сканер дає можливість використовувати бази даних цифрових знімків в науково-дослідній роботі для діагностики й відповідно правильного лікування нетипових захворювань. Зацифрування препарату також допоможе патологам використовувати нейромережі або штучний інтелект.

Перший цифровий сканер встановлять в одній зі столичних гістологічних лабораторій, де проводять найбільшу кількість усіх онкодосліджень та працюють провідні патологи країни, включаючи кафедру патологічної анатомії НМУ України.

Бюджет "Національної програми з впровадження цифрової технології діагностики раку" складає понад 7,5 млн гривень.

Новини за темою: МОЗ спростувало інформацію про епідемію холери на Херсонщині
Читайте також:
Нова функція у WhatsApp: Тепер користувачі зможуть прив'язувати свій обліковий запис до адреси електронної пошти Нова функція у WhatsApp: Тепер користувачі зможуть прив'язувати свій обліковий запис до адреси електронної пошти
В Україні не зафіксували спалаху скарлатини, – МОЗ В Україні не зафіксували спалаху скарлатини, – МОЗ
Користувачі TikTok все частіше дізнаються новини із застосунку, – дослідження Користувачі TikTok все частіше дізнаються новини із застосунку, – дослідження
WhatsApp випустив нову функцію для великих груп WhatsApp випустив нову функцію для великих груп