USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Уряд скасував обмеження розміру націнки при закупівлях Міноборони: Що відомо

Реалізація постанови матиме наслідком збільшення витрат з державного бюджету
закупівлі

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

При закупівлі товарів та послуг оборонного призначення націнка вітчизняних виробників не обмежуватиметься 1% витрат на придбання комплектувальних виробів та обладнання в інших суб’єктів господарювання та 30% власних витрат. Відповідну постанову Кабінет міністрів прийняв 11 липня.

Як зазначається у висновку Міністерства фінансів до документа внесення змін до урядової постанови №1275 на період дії воєнного стану передбачає скасування застосування наступних норм:

  • положення щодо здійснення контролю за цільовим використанням коштів;
  • положення щодо визначення ціни державного контракту;
  • положення щодо визначення розміру прибутку для вітчизняних виробників у складі ціни.

В Міністерстві фінансів наголошують, що реалізація постанови матиме наслідком збільшення витрат з державного бюджету. На скільки саме – відомству невідомо, оскільки Міноборони відповідних розрахунків не надало.

Новини за темою: Павло Бабій, якого звільнили через закупівлю барабанів в укриття, отримав іншу посаду

За відповідною бюджетною програмою на витрати Міноборони з "закупівлі, модернізації та ремонту озброєння, військової техніки" у 2023 році передбачено 389,9 млрд грн.

Що стосується скасування граничного рівня прибутку для вітчизняних виробників, то у висновках міністр фінансів Сергій Марченко вказує наступне: "Реалізація зазначеної норми призведе до здорожчання товарів, робіт і послуг оборонного призначення, збільшення вартості державних контрактів та видатків на оборонні закупівлі або зменшення обсягу закупівель продукції.

Проєкт акта не вирішує проблемних питань своєчасної поставки продукції оборонного призначення у війська, а лише створює сприятливі фінансові умови для виробників".

Корупційні скандали

Зокрема, у січні в мережі з'явилися публікації документів Міноборони, за якими відомство закуповувало продукти вдвічі-втричі вищі за ринкові. Унаслідок кількох розкритих злочинних схем деяких чиновників було звільнено, а кільком особам висунули обвинувачення і навіть обрали запобіжний захід у вигляді арешту.

Пізніше Олексій Резніков пообіцяв проведення внутрішньої перевірки та покарання винних і реформувати систему харчування в армії.

Також відомство оприлюднило додатки до договорів про вартість послуг з організації харчування ЗСУ, а також ціни на продукти в каталозі, які закуповують постачальники.

Крім того, повідомлялося, що правоохоронці оголосили підозру посадовцю Міністерства оборони України, оскільки вважають його причетним до розкрадання 5 млн гривень під час будівництва казарм для ЗСУ.

Читайте також:
Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову? Замінить Маляр: Що відомо про нову заступницю міністра оборони Наталію Калмикову?
Сало, згущене молоко і цукерки: Через Prozorro провели низку закупівель для табору, де тримають полонених із РФ Сало, згущене молоко і цукерки: Через Prozorro провели низку закупівель для табору, де тримають полонених із РФ
Кабмін призначив нових заступників міністра оборони Кабмін призначив нових заступників міністра оборони
Міноборони відсудило понад 3 мільйони євро у компанії, яка поставила неякісні бронежилети для ЗСУ Міноборони відсудило понад 3 мільйони євро у компанії, яка поставила неякісні бронежилети для ЗСУ