USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Українська бронетехніка вже працює за останньою лінією оборони РФ на Запоріжжі, – ISW

За даними ISW, це перший помічений випадок використання бронетехніки українськими військами поза межами російської трирівневої оборони
війна в Україні

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Українська бронетехніка вже діє за останньою лінією російської оборони, через яку зараз проникають українські сили на заході Запорізької області. Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).

"На геолокаційних кадрах, опублікованих 21 вересня, видно, що українська бронетехніка просунулась на південь від російських протитанкових ровів і так званих "зубів дракона", які є частиною трирівневої оборони, і вступила в обмежений бій безпосередньо на захід від Вербового", – йдеться у повідомленні.

Автори зазначають, що поки незрозуміло, чи збережуть українські сили ці позиції. Також додають, що, за даними ISW, це перший помічений випадок використання бронетехніки українськими військами поза межами російської трирівневої оборони.

"Присутність української бронетехніки за кінцевою лінією нинішнього російського оборонного шару вказує на те, що українці достатньо убезпечили свій прорив перших двох ліній цього шару, щоб провести техніку через пролом", – додають у виданні.

Сили оборони, ймовірно, придушили російську артилерію та інші протитанкові системи у цьому районі настільки, щоб просунути свою техніку вперед. Здатність України підводити бронетехніку до найпотужніших російських оборонних споруд і крізь них, щоб зупинити їх, і керувати цією технікою поблизу підготовлених російських оборонних позицій є важливими ознаками прогресу українського контрнаступу, уточнюють аналітики.

"Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 20-го і 21 вересня, показують, що українські сили також просувалися на захід і південний захід від Вербового", – зазначають в ISW.

Автори зауважують, що додаткові геолокаційні відеозаписи, опубліковані 20-го і 21 вересня, вказують на те, що українські війська просунулися також на захід і південний захід від Вербового.

Також у матеріалі говориться про те, що повільне, але регулярне просування ЗСУ в західній частині області спостерігається постійно.

"Це відбувається незважаючи на те, що російські військові перекидають частини відносно елітних підрозділів для посилення російських оборонних операцій у західній частині Запорізької області", – наголосили експерти.

Раніше ми писали, що, за даними Інституту вивчення війни, ЗСУ готові надалі проривати оборону росіян на Запорізькому напрямку.

Аналітики зазначали, що станом на 26 серпня Збройні сили України наблизилися до чергової серії російських оборонних позицій у західній частині Запорізькій області.

Водночас просування визнавала і російська сторона. А українські й американські експерти казали, що це може відбуватися в умовах складних підготовлених армією РФ оборонних позицій. Тож, аналізуючи відкриті дані та коментарі, ISW вказує, що "українські сили можуть перебувати поблизу тактичних тилів у низці російських оборонних позицій".

Читайте також:
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу