
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо легального ринку криптоактивів в Україні. Ініціатива дозволить створити інноваційну зону, де упродовж трьох років можна працювати без попередньої авторизації. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Йдеться про проєкт закону №10225-1 щодо внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обігу віртуальних активів в Україні. За словами міністра, ринок криптоактивів є одним із найдинамічніших секторів, без якого "складно побудувати потужну цифрову економіку". Чиновник додав, що законопроєкт про обіг віртуальних активів в Україні був розроблений разом із нардепами та представниками бізнесу.
"Закон допоможе створити сприятливі умови для розвитку криптоіндустрії, збільшити надходження до бюджету та підвищити інвестиційну привабливість України", – написав Федоров.
Глава Мінцифри пояснив, які нововведення пропонуються у проєкті закону:
- визначення правового статусу віртуальних активів;
- класифікація цифрових активів та послуг у сфері, що адаптуються з європейськими стандартами регулювання
- криптоактивів (МіСА);
- створення інноваційної зони, де протягом трьох років можна працювати без попередньої авторизації;
- адаптація рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку криптоактивів.
"Також законопроєкт передбачає прості та зрозумілі податкові умови для бізнесу, який працює у сфері віртуальних активів", – резюмував Федоров.
Рада прийняла закон про віртуальні активи у 2021 році
Цим документом в Україні легалізовано криптовалюту. Він надав можливість власникам віртуальних активів легально обмінювати і декларувати їх, а міжнародним криптокомпаніям – реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.
Закон визначив поняття і правовий статус віртуального активу. Криптовалюти отримали юридичний статус, а учасники ринку – захист права на віртуальні активи в суді.
А у березні 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон про віртуальні активи. Тепер цей ринок регулюють Національна комісія з цінних паперів та фондовий ринок і Національний банк України.
Раніше ми повідомляли, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку завершила розробку законопроєкту про оподаткування криптоактивів і оновила текст закону "Про віртуальні активи". Тож восени Україна може повністю легалізувати криптовалюти та ввести податки.