USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Тиші не буває ні вдень ні вночі: РФ завдає десятки авіаракетних та авіабомбових ударів по позиціях навколо міста і по Авдіївці

Попри постійні обстріли, в місті й досі лишається понад 1,5 тисячі цивільних осіб
Авдіївка
Джерело: АрміяInform

Вже другий тиждень ситуація на Авдіївському напрямку докорінно не змінюється і залишається напруженою. З початку цього загострення РФ не полишає надій оточити місто, відтак окупанти безперервно гатять по місту та території навколо. Тиші не буває ні вдень ні вночі, зізнається в ефірі UWN керівник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

"По місту ще більш-менш вночі буває, що можна пересуватися і менше обстрілів, про позиції цього не скажеш – там дійсно вони гатять цілодобово. Звичайно, що всі ці їх штурмові дії (відбуваються, – ред.) під супроводом артилерії. І, звичайно, авіація – без неї також ворог не діє. Десятки авіаракетних, авіабомбових ударів по позиціях навколо міста. Максимально було за цей час загострення – 31 авіабомбовий удар по території самого міста", – розповідає Барабаш.

А от загроза оточення міста, за словами керівника МВА, існує вже понад рік, але ворогу за цей час нічого не вдалось досягти. Натомість всі заходи, які проводяться захисниками міста, – дієві. Так, як результат, кількість пошкодженої і знешкодженої техніки та кількість загиблих на цьому напрямку рекордна.

Цивільне населення домівок не залишає

Попри постійні обстріли, в місті і досі лишається цивільне населення, бо ж люди самі не хочуть полишати свої домівки.

"На жаль, всіх не вивезли і навряд чи ми всіх вивеземо. Не тому, що ми не хочемо, а просто люди фізично не хочуть їхати. Сьогодні вивезли двох людей і таким чином 1599 людей залишаються в місті. Дуже неохоче вони останніми днями їхали. Три дні взагалі не було евакуації. Знову ж таки, з того приводу, що ніхто не мав бажання. Хоча з моменту цього загострення були в нас дні, коли вивозили чотири-п'ять і дев'ять навіть максимально було", – зізнається Барабаш.

На рахунок гуманітарної ситуації, то поки що місто припинило доставку всієї гуманітарної допомоги. А самих волонтерів просять не заїжджати в місто. 

"Продукти харчування є, гігієна є, медицина є – вони в достатній кількості на 2–2,5 місяці точно. Тим більше буквально за тиждень до цього загострення ми роздали гуманітарну допомогу. Тобто орієнтовно, за наших підрахунків, цей тиждень – на наступному в них вже почне закінчуватись (допомога, – ред.). Але якщо є потреба, вони можуть в місті прийти, вони знають локацію, де є гуманітарна допомога і їм її нададуть. Трохи стане тихіше, відсунуть росіян і я впевнений, що ми однозначно зможемо знову організувати ввезення гуманітарної допомоги, це не є проблема", – підсумував Барабаш.

Нагадаємо, кілька тижнів тому росіяни пішли в активний наступ на Авдіївку, що на сході України. За даними BBC, до атаки у цьому районі залучили три батальйони чисельністю близько 2 тис. військовослужбовців, десятки одиниць бронетехніки, а також літаки. При цьому досягти проривів на цьому напрямку ворогу так і не вдалося. Крім того, вже відомо про значну втрату Росією своїх ресурсів

 
Читайте також:
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу
Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування
Люди, міцніші за сталь. Історія перша:  Люди, міцніші за сталь. Історія перша: "В останні дні перед полоном думок, що ми залишимося живими, не було"
СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії