USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

НБУ розпочав процес націоналізації "Сенс Банку"

Сервіси для фізичних осіб працюватимуть у звичайному режимі
Сенс банк

"Сенс Банк"

Джерело: відкриті джерела

Правління Національного банку України ухвалило рішення вивести з ринку АТ "Сенс Банк" (Sense Bank) – колишній "Альфа-Банк". Процес відбуватиметься за участю держави, тобто фактично йдеться про націоналізацію фінустанови. Про це йдеться на сайті НБУ.

"Правління Національного банку, керуючись нормами законів України "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", ухвалило рішення вивести з ринку системно важливий банк Акціонерне товариство "Сенс Банк" (далі – АТ "Сенс Банк" або Банк) та звернулося з пропозицією до Кабінету міністрів України щодо участі держави в цій процедурі", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що власниками прямої істотної участі в Банку є ABH Ukraine Limited (Кіпр) та ABH Holdings S.A. (Люксембург), власниками опосередкованої істотної участі – громадянин Росії та Ізраїлю Михайло Фрідман, громадянин Росії та Латвії Пьотр Авен, громадянин Росії Андрій Косогов. Зазначені фізичні особи є остаточними ключовими учасниками в структурі власності АТ "Сенс банк".

"Пов’язаність власників опосередкованої істотної участі в АТ "Сенс Банк" М. Фрідмана та П. Авена з Росією, яка є країною-агресором та здійснила повномасштабне військове вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року, їх підтримка дій та політики, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, завдає значного репутаційного ризику та має суттєвий негативний вплив на діяльність банку", – зазначають в НБУ.

Про суттєвий негативний вплив репутаційного ризику свідчить і динаміка окремих показників діяльності АТ "Сенс Банк". Погіршення платіжної дисципліни позичальників Банку вплинуло на регулятивний капітал АТ "Сенс Банк", який за період із 01 березня 2022 року до 01 липня 2023 року зменшився на 50%, водночас в інших системно важливих банків він у цілому збільшився на 29%.

Через зв’язок власників опосередкованої істотної участі в АТ "Сенс Банк" М. Фрідмана та П. Авена з режимом країни-агресора до них були застосовані санкції в Європейському Союзі, Великій Британії, Канаді, Швейцарії, Австралії, Новій Зеландії, які передбачають блокування активів.

Ураховуючи застосовані санкції, власники прямої та опосередкованої участі в АТ "Сенс Банк" із загальною часткою 100% капіталу Банку позбавлені права розпоряджатися власними активами та відчужувати їх у будь-який спосіб. Визнання Національним банком їх ділової репутації небездоганною та заборона використання ними права голосу за належними частками в капіталі Банку є наслідком їх власних дій/бездіяльності.

Власники істотної участі в АТ "Сенс Банк" не здатні виконувати визначені Законом України "Про банки і банківську діяльність" зобов’язання щодо підтримання на постійній основі рівня капіталу, достатнього для дотримання нормативних значень, установлених Національним банком, та вжиття своєчасних заходів для запобігання настанню його неплатоспроможності.

Також Нацбанк зазначає, що в умовах дії в Україні воєнного стану, запровадженого через повномасштабну військову агресію щодо України з боку Росії, та з урахуванням поточного фінансового стану АТ "Сенс Банк" все вищезазначене  становить загрозу для інтересів вкладників та інших кредиторів Банку.

На підставі рішення правління Національного банку України виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було прийняте рішення про запровадження тимчасової адміністрації в АТ "Сенс Банк" та делегування повноважень тимчасового адміністратора Банку. Тимчасова адміністрація відповідно до вищезазначеного рішення запроваджується з п’ятниці, 21 липня 2023 року.  

Під час тимчасової адміністрації сервіси для фізичних осіб працюватимуть у звичайному режимі без додаткових обмежень зі сторони Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Також без обмежень прийматимуться платежі юридичних осіб.

Після прийняття Кабінетом міністрів України рішення про участь держави у виведенні Банку з ринку тимчасова адміністрація триватиме не більше двох днів з дня, наступного за днем отримання Фондом гарантування вкладів фізичних осіб відповідного рішення.

Детальніше про те, чому раніше не вдавалося націоналізувати "Сенс Банк" та як відбуватиметься процес націоналізації читайте ТУТ.

Читайте також:
Нардепи планують збільшити податок на прибуток для фінустанов Нардепи планують збільшити податок на прибуток для фінустанов
Нацбанк пом'якшив низку валютних обмежень для бізнесу та населення Нацбанк пом'якшив низку валютних обмежень для бізнесу та населення
Українцям за пів року з-за кордону перерахували 5,7 млрд доларів в еквіваленті: Звідки надійшло найбільше? Українцям за пів року з-за кордону перерахували 5,7 млрд доларів в еквіваленті: Звідки надійшло найбільше?
Що буде з інфляцією до кінця року: У Нацбанку зробили оптимістичний прогноз Що буде з інфляцією до кінця року: У Нацбанку зробили оптимістичний прогноз