USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Зеленський ветував закон, який дозволяв роботодавцям звільнити працівника за колабораціонізм

Які зауваження є у президента щодо цього закону, поки невідомо
Зеленський підписав
Джерело: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткової підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань (№7731)

Він запроваджував нову підставу для розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця – набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено до позбавлення волі або іншого покарання, що виключає продовження роботи, або що призвело до втрати довіри роботодавця до нього.

Також вносились застереження до правил внутрішнього трудового розпорядку стосовно дій або бездіяльності працівника, що можуть сприяти державі-агресору. Проте зазначалось, що звільнення у такому разі потребуватиме попередньої згоди первинної профспілки, членом якої є працівник (відповідно до ст. 43 КЗпП).

Крім того, документом вводилось обов'язкове встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та/або об'єктах чи операторах критичної інфраструктури.

Відповідні правила поведінки мали б містити положення, зокрема, про:

  • надання працівниками інформації щодо наявних у них зв'язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України;
  • зобов'язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також умови роботи з конфіденційною інформацією.

Які ще є законодавчі ініціативи щодо роботодавців

У січні Мінекономіки опублікувало проєкт нового Трудового кодексу.

Згідно з ним роботодавець має право з власної ініціативи розірвати трудовий договір з працівником у разі його відмови від зміни трудового договору, а також з причин економічного, технологічного, структурного чи аналогічного характеру. Про це він повинен у письмовій формі повідомити працівника у строк не менше ніж за 60 календарних днів.

Також трудовий договір може бути розірвано за ініціативи роботодавця у разі встановлення невідповідності працівника виконуваній роботі або займаній посаді протягом строку випробування, попередивши його про це не пізніше ніж за три календарних дні.

Читайте також:
ЄС готує обмеження для Грузії, після ухвалення закону про іноагентів ЄС готує обмеження для Грузії, після ухвалення закону про іноагентів
Саміт миру. Що ми вже точно про нього знаємо і чого ще не знаємо? Саміт миру. Що ми вже точно про нього знаємо і чого ще не знаємо?
Функції ТЦК можуть передати цивільним органам: У Раді вже обговорюють це питання Функції ТЦК можуть передати цивільним органам: У Раді вже обговорюють це питання
Бронювання до 25% працівників: Комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт про Бронювання до 25% працівників: Комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт про "клуб білого бізнесу"