USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Напад ХАМАС став найбільшим провалом ізраїльської розвідки за 50 років, – Bloomberg

50 років тому Ізраїль не зміг запобігти несподіваному нападу Єгипту і Сирії під час єврейського свята Йом Кіпур
Ізраїль поранені
Поранені в Ізраїлі
Джерело: відкриті джерела

Раптовий напад терористів ХАМАСу на Ізраїль може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів Війни Судного дня 1973 року. Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що атака включала в себе десятки інфільтраційних операцій на суші і на морі, а також ракетних обстрілів. Відтак, планування цього нападу передбачає глибоке планування і координацію, що не могли не помітити розвідувальні служби Ізраїлю.

Ізраїльські офіційні особи місяцями заявляли, що палестинські бойовики готуються до нападу. Втім, час і масштаби атаки ХАМАСу, схоже, застали прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньягу зненацька. Ізраїль і його союзник США вивчатимуть, хто несе найбільшу відповідальність і як це сталося.

"Мене шокує, що вони змогли це зробити, і Ізраїль або Сполучені Штати не звернули на це уваги. Непідготовленість, відсутність військ уздовж кордону, відсутність паркану вздовж кордону, за який вони заплатили мільйони шекелів", – сказав Мартін Індик, колишній посол США в Ізраїлі і член Ради з міжнародних відносин.

Bloomberg називає цю атаку найпотужнішою за останні 50 років, коли Ізраїль не зміг запобігти несподіваному нападу Єгипту і Сирії під час єврейського свята Йом Кіпур (Судного дня). Тоді провал розвідки призвів до створення комісії, яка мала з'ясувати, що пішло не так, і став предметом численних досліджень. Зараз же ізраїльські офіційні особи стверджують, що занадто рано говорити про те, що пішло не так.

"Реальна проблема полягає в тому, що ізраїльтяни не вірили, що ХАМАС ризикне прорвати кордон. Відсутність достатніх ізраїльських сил в цьому регіоні була серйозною помилкою", – сказав Аарон Девід Міллер, старший науковий співробітник Фонду Карнегі.

Співробітник Конгресу, який побажав залишитися неназваним, заявив, що Сполучені Штати повинні поставити жорсткі питання, чому спецслужби не передбачили атаку такого масштабу.

Видання зазначає, що провал ще більше вражає тим, що ізраїльські служби безпеки виділяють значні ресурси на моніторинг палестинського суспільства, в тому числі ХАМАС через інформаторів, а також технології спостереження.

Читайте також:
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Військово-дипломатичні підсумки 2023 року: Говорити про завершення контрнаступу ще зарано Військово-дипломатичні підсумки 2023 року: Говорити про завершення контрнаступу ще зарано
США не встигають виробляти необхідну зброю, щоб задовольнити світовий попит, – ЗМІ США не встигають виробляти необхідну зброю, щоб задовольнити світовий попит, – ЗМІ