USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 3 6 9 0 (+1400)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

На Харківщині йдуть активні дії. Прориву української оборони немає

Дмитро Снєгирьов
Джерело: відкриті джерела

Ситуація на Харківському напрямку залишається складною, російські окупаційні війська продовжують штурмові дії.

За інформацією Генштабу ЗСУ,  ворог намагається просуватись в бік населеного пункту Липці та Стариця, а також у бік Вовчанська. Поряд зі штурмовими діями ведеться інтенсивний вогонь із мінометів, артилерії та авіації по позиціях українських захисників.

Сили оборони України відбивають атаки ворога, завдаючи ударів по штурмових групах. Активно застосовується артилерія та міномети.

Активізація бойових дій на Харківщині почалася зі щільних обстрілів різними засобами вогневого ураження прикордонних населених пунктів Харківщини. Противник пробує заходити в низці населених пунктів вздовж кордону. При цьому, однак, зазначається, що наявних ресурсів, які задіяв ворог на цей момент, не вистачить для глибокого просування.

Зауважу, що для наступу у прикордонні на півночі Харківської області російські окупанти залучили обмежений контингент. Загалом там зосереджено, за різними оцінками та відомостями, від 35 до 50 тис. особового складу армії РФ. Цього угруповання недостатньо для проведення широкомасштабних наступальних дій на території Харківщини та для спроб захоплення самого міста Харків.

Воєнна розвідка знала

Варто зауважити, що воєнна розвідка України знала про плани російського командування.

Про це свідчить превентивний характер завдання артилерійських ударів і ударів із використанням БпЛА по території Бєлгородської області якраз у момент перед наступом. Очевидно, завдавали превентивних ударів по місцях зосередження особового складу та бронетехніки. У такий спосіб нівелювалася частина можливостей російських військ для використання штурмових підрозділів.

Тому, усі спроби росіян організувати інформаційно-психологічні операції, зокрема в українських ЗМІ, щодо нібито "неготовності" української сторони до такого сценарію розвитку подій, абсолютно не відповідають дійсності.

Росіяни були змушені визнати високу інтенсивність українського вогню на цьому напрямку. Це свідчить, відповідно, про розуміння ГУР МОУ і Генштабом Збройних сил України подій, які відбувалися на цій ділянці.

Основне завдання російських окупантів – це здійснювати вилазки, причому не тільки на Харківщині, а, можливо, й на Сумщині, для створення зони напруження на прикордонних територіях з метою відволікання Сил оборони.

На момент активізації російських окупантів Генштаб ЗСУ відреагував більш ніж оперативно, що свідчить про високий рівень комунікацій і, відповідно, контролю за ситуацією. Було моментальне повідомлення про те, що на Харківський напрямок передислоковано оперативні резерви Збройних сил України задля недопущення подальшого прориву російських окупантів.

Ні про який прорив оборони ЗСУ не йдеться

Наступ росіян на Харківщині
Джерело: DeepState

Атаки російських військ у Харківській області – це спроба відтягнути сили і засоби Сил оборони України з інших ключових напрямків фронту. Ні про який прорив оборони Збройних сил України не йдеться. Бої тривають у прикордонних населених пунктах.

Йдеться про спробу розвідки боєм. Здебільшого противник застосовує тактику атак із використанням піхотного підрозділу, з прикриттям невеликим числом бронетехніки. Тому говорити про прорив української оборони немає жодних підстав.

Зауважу, що росіяни не вийшли на лінію оборони Збройних сил України.

Маю на увазі ті інженерно-фортифікаційні споруди, які зводилися останні пів року на території Харківської області. Бої йдуть у прикордонних населених пунктах. Ні про який прорив оборони не йдеться, це основне. Росіяни подібним маневром намагаються відтягнути резерви Збройних сил України з ключових ділянок фронту. Насамперед йдеться про Донецький напрямок. Це, відповідно, Часів Яр і Покровський напрямок, де окупанти намагаються ескалювати напругу.

Ще одне завдання російських окупантів – посіяти паніку, хаос серед мирного населення Харківської області, спровокувати не контрольовані внутрішні міграційні процеси, вважає аналітик.

Це повинно, на думку росіян, спровокувати хаос і паніку не тільки в Харківській області, а й, відповідно, у тилових районах України, створити додаткове напруження на центральні та місцеві бюджети. Плюс значно перевантажити логістику української сторони. Це залізниця і автосполучення, якими перекидається військове спорядження, техніка саме в Харківську область та в інші гарячі точки на лінію фронту.

Що зараз? 

Наразі російські окупанти посилили обстріли на північному напрямку Харківської області, зокрема завдають ударів по місту Вовчанськ.

За інформацією речника ОСУВ "Хортиця" Назара Волошина, російська армія проводить наступальні операції штурмовими групами на північний захід від Липців, а також намагається просуватися в районах, які відокремлені від району на північ від Липців, де російські війська намагалися досягти певних успіхів.

Генеральний Штаб ЗСУ підтвердив, що противник має тактичні успіхи, обстановка залишається складною та динамічно змінюється.

Утім Сили оборони України діють на підготовлених оборонних рубежах, здійснюється вогневе ураження з завданням зірвати повністю ворожий наступ та знищити ворога, який вклинюється в нашу оборону. Також прийнято рішення про посилення українських бойових підрозділів у цьому районі.

Новини за темою: Важкі бої у Харківській області: Росіяни зайняли шість сіл і підійшли до Вовчанська
Читайте також:
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку "Резерв+"
"Резерв+" помилково показав, що ви у розшуку: Що робити