USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

На раніше затопленій ділянці берега Національного заповідника "Хортиця" знайшли старовинний човен-моноксил

У минулому біля берегів о. Хортиця заходили подібні човни, які пов'язані з давньоруським поселенням на острові X–XIV століть
човен_1
Джерело: Telegram/Олександр Ткаченко

На раніше затопленій ділянці берега Національного заповідника "Хортиця", що в Запоріжжі, виявили унікальну знахідку – старовинний човен-моноксил, виготовлений з суцільного стовбура деревини, ймовірно дубу, довжиною майже 7 м. 30 червня знахідку презентували ЗМІ, повідомив очільник Міністерства культури й інформаційної політики України (МКІП) Олександр Ткаченко.

За його словами, у минулому біля берегів о. Хортиця знаходили подібні човни, які пов'язані з давньоруським поселенням на острові X–XIV століть.

"Згідно зі станом збереженості деревини можна припустити, що вік виявленого човна не менше 300 років. Але більш точне датування стане можливе після проведення радіовуглецевого аналізу. Зараз човен потребує термінових робіт з консервації та надалі реставрації, аби стати музейним експонатом", – пояснив Ткаченко.

І додав, що спеціалісти заповідника вже працюють над цим.

Крім того, археологічні роботи на постраждалих від катастрофи територіях тривають. Задля моніторингу, фіксації пошкоджень та інших невідкладних робіт об'єднують зусилля науковці-археологи, музейники, пам'ятко- та правоохоронці.

"Відповідну дорожню карту в Міністерстві культури та інформаційної політики обговорили з Інститутом археології НАН України та іншими партнерами, а також з Національним заповідником "Хортиця". Завдяки чому вже вдається ефективно працювати та виявляти нові знахідки", – сказав чиновник.

Наслідки катастрофи підриву росіянами Каховської ГЕС торкнулись багатьох сфер. Внаслідок падіння рівня води у Дніпрі під загрозою знищення опинилися численні пам'ятки історії та археології, які знаходилися на затоплених ділянках.

Новини за темою: В Олешках внаслідок підриву Каховської ГЕС затопило музей української художниці, – підтвердження МКІП

Тож у відомстві мали реагувати миттєво, зауважив Ткаченко, і з перших днів досліджувати території, які раніше були затоплені.

До речі, на підтоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС територіях нарахували понад 50 пам’яток різних часів. Зокрема, одні з таких на 10 кілометрів виявили у Василівці Василівського району Запорізької області. Про це в ефірі UWN розповів археолог, науковий співробітник національного заповідника "Хортиця" Олег Тубольцев.

Читайте також:
Український інженер очолив Марсіанську дослідницьку станцію в США Український інженер очолив Марсіанську дослідницьку станцію в США
Мінкульт неефективно використав 4,2 млрд гривень, – Рахункова палата Мінкульт неефективно використав 4,2 млрд гривень, – Рахункова палата
Може бути найстарішою в світі: Індонезійські вчені заново дослідили гігантську піраміду Може бути найстарішою в світі: Індонезійські вчені заново дослідили гігантську піраміду
Телескоп NASA сфотографував Телескоп NASA сфотографував "космічну руку" за 16 тис. світлових років від Землі