USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Кіпр та Мальта анулювали десятки "золотих паспортів" росіян

Кіпр анулював громадянство 9 російських інвесторів та 34 членів їхніх сімей
Паспорта
Джерело: відкриті джерела

Влада Кіпру та Мальти анулювала "золоті паспорти" кількох десятків громадян Росії та Білорусії. Про це інформує Spiegel.

За інформацією видання, захід торкнувся тих росіян і білорусів, які потрапили до списків санкцій Євросоюзу, введених у зв'язку з агресією Росії проти України.

Згідно з повідомленням, Кіпр анулював громадянство 9 російських інвесторів та 34 членів їхніх сімей, оскільки вони потрапили під вплив обмежень.

Новини за темою: Чи очікує на українців, які отримали російські паспорти в окупації, покарання законом: Відповідь правника

Мальта своєю чергою анулювала паспорти ще двох людей.

Схема надання громадянства за інвестиції діяла протягом багато часу.

Щоб отримати "золотий паспорт", необхідно було вкласти в економіку Кіпру щонайменше 2,5 млн євро. Таким чином з 2007-го по 2020 рік було залучено близько 9,7 млрд євро.

Єврокомісія оголосила цю практику незаконною після початку вторгнення РФ і рекомендувала країнам ЄС розглянути можливість позбавлення такого громадянства, особливо якщо ці особи перебувають у списках санкцій Євросоюзу або підтримують спецоперацію РФ.

Раніше

Влада Кіпру посилила заходи стосовно осіб і компаній, які, за даними США та Великої Британії, допомагали російським олігархам обходити обмеження, введені проти РФ через війну в Україні.

Активи таких осіб та організацій заморожені. Йдеться, зокрема, про реалізацію санкцій Великої Британії та США стосовно 13 фінансистів, які, як стверджується, допомагали російським олігархам приховувати їхні фінансові активи.

Серед порушників – як жителі Кіпру, так і особи, які мають і кіпрське, і російське громадянство.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну Діра в санкціях на 11 мільярдів доларів: Нафтові доходи Росії наразі є більшими, ніж до вторгнення в Україну
США наклали санкції на США наклали санкції на "гаманці" і оборонні підприємства режиму Лукашенка
В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА В обхід санкцій: Фінські компанії запідозрили у постачанні до Росії майже 3500 БПЛА