Білий дім активізує взаємодію з американськими законодавцями, які намагаються укласти двопартійну угоду, що забезпечила б військову допомогу Україні та Ізраїлю за одночасного посилення безпеки кордонів Сполучених Штатів Америки. Про це пише Reuters.
Республіканці наполягають на тому, що додаткове фінансування України повинно супроводжуватися серйозними змінами в системі безпеки кордонів США, але двопартійна група сенаторів, яка намагається знайти компроміс, не досягла значного прогресу, оскільки до відходу Конгресу Сполучених Штатів на різдвяні канікули залишилося менше ніж тиждень.
"Цього тижня Білий дім почне діяти більш активно", – заявив сенатор Крис Мерфі.
Він додав, що важливо знати, чи підпише президент Джо Байден будь-яку перспективну угоду.
Що цьому передувало
6 грудня Сенат заблокував початок дебатів щодо пакета допомоги Джо Байдена на 106 млрд доларів, що передбачає виділення на оборонні потреби України понад 61 млрд доларів. Причиною стали вимоги республіканців внести до законопроєкту жорсткіші вимоги щодо захисту південного кордону Сполучених Штатів Америки з Мексикою. Президент Джо Байден розкритикував таке рішення Сенату та звинуватив республіканців у політичних іграх. Водночас Білий дім готовий піти на компроміси щодо посилення правил перетину кордону для мігрантів, щоб отримати голоси Республіканської партії для затвердження допомоги Україні.
Нагадаємо, 6 грудня кілька сенаторів-республіканців покинули секретний брифінг щодо України, коли виникла суперечка через прикордонну кризу після того, як президент Володимир Зеленський несподівано скасував виступ по відеозв’язку. Глава держави мав поінформувати сенаторів про останні події у конфлікті з Росією та наполягати, щоб вони підтримали процедурне голосування, яке очікується в середу, щодо пакета екстреної допомоги, який включає понад 60 мільярдів доларів для Києва.