USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Бельгія передасть Україні кошти від заморожених російських активів

Половина коштів піде на військові цілі, інша - на допомогу цивільним
долари
Джерело: відкриті джерела

Бельгія надішле Україні податок, який вона зібрала із заморожених російських активів, у рамках свого останнього раунду допомоги на суму 100 мільйонів доларів. Про це повідомляє CNN з посиланням на заяву бельгійського уряду.

Прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо зазначив, що половина цієї допомоги буде спрямована на військові цілі, а інша половина буде використана для допомоги цивільному населенню

"Щоб війна закінчилася, запланований Україною контрнаступ має бути успішним. Цьому сприятиме додаткова допомога, яку сьогодні надає Бельгія", - додав прем'єр.

Новини за темою: В Україні запустили перший реєстр активів російських олігархів

Нагадаємо, Європейський Союз у лютому цього року створив робочу групу для вивчення можливостей використання заморожених російських активів.

Згідно з оцінкою Світового банку, Європейської комісії та уряду України у вересні 2022 року вартість реконструкції та відновлення країни оцінювалася приблизно в 349 мільярдів доларів, але відтоді триваючі бойові дії підвищили ціну. Раніше в цьому році високопоставлений чиновник ЄС оцінив, що Європейський Союз і західні союзники заморозили понад 300 мільярдів доларів активів російського центрального банку, які потенційно можуть бути використані для відновлення України.

Раніше ми писали, що швейцарський банк Credit Suisse заявив, що заморозив на своїх рахунках більше ніж 19 млрд доларів російських коштів. Лише 4,32 мільярда з цих коштів належать особам, які входять до санкційного переліку Швейцарії. Решта 14,7 мільярда належать людям, проти яких запровадили санкції інші країни.

Деякі заморожені активи належать Центральному банку Росії та російській державі. Загалом, за даними видання, у Швейцарії налічується близько 50 млрд доларів російських коштів.

Читайте також:
НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ
Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними
Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим
В Україні можуть виникнути проблеми із соцвиплатами без допомоги США В Україні можуть виникнути проблеми із соцвиплатами без допомоги США