
Президент США Джо Байден в Києві, 20 лютого 2023 року
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден звернувся до Конгресу й подав запит на додаткове фінансування в розмірі близько 40 млрд доларів екстреного фінансування. Частина грошей піде для України, поінформувала міністр фінансів США Джанет Єллен.
Так, 24 мільярди доларів виділять для подальшої військової допомоги Україні.
"США продовжуватимуть очолювати всесвітню коаліцію, яку ми створили для підтримки України, особливо тому, що допомога Сполучених Штатів каталізує подальшу фінансову підтримку з боку інших країн і міжнародних фінансових установ", – йдеться у повідомленні.
40 мільярдів доларів, які Байден запросив у Конгресу, включають:
- 24 мільярди доларів на Україну та інші міжнародні потреби;
- 4 мільярди доларів на забезпечення безпеки кордонів;
- 12 мільярдів доларів на допомогу при стихійних лихах.
Раніше в Пентагоні провели оцінку вартості військового обладнання, яке відправляли в Україну. Виявилось, що пакет допомоги переоцінили приблизно на три мільярди доларів. Тож ця бухгалтерська помилка відкриває можливість відправки Україні більшої кількості зброї для захисту від Росії.
Що це за помилка?
У травні Пентагон повідомив, що внаслідок бухгалтерської помилки було завищено вартість поставлених Україні у 2022–2023 роках озброєнь.
Втім, в червні після перерахунку справжня цифра виявилася удвічі більшою – 6,2 млрд доларів.
Тоді заступник прессекретаря Пентагона Сабріна Сінгх пояснила цю ситуацію тим, що служби Пентагона використовували вартість обладнання, яке заміняє передану техніку, а не так звану залишкову вартість. Виходило, що вартість обладнання, яке вилучили з американських запасів та надали Україні, завищувалася.
Загальне фінансування США для України включає окрім зброї також медичне приладдя, генератори, засоби для відновлення тощо. Експерти вважають цю суму величезною інвестицією в союзника, якої не було принаймні з часів Другої світової війни.