
Востаннє США виділяли допомогу Україні 25 липня – 400 млн доларів, зокрема на боєприпаси до систем Patriot, NASAMS і HIMARS. Це був 43-й пакет допомоги від початку великої війни.
Загалом Вашингтон виділив Україні вже 66,2 млрд доларів, із яких на військову допомогу пішло понад 65%, а саме 43,1 млрд доларів. Їх, за даними WP, розподілили так:
- 23,5 млрд доларів – безпосередньо на зброю та спорядження;
- 18 млрд доларів – на іншу безпекову допомогу (навчання, консультації, матеріально-технічне забезпечення та обладнання через Ініціативу сприяння безпеці України);
- 1,5 млрд доларів – на гранти та позики для інших країн на закупівлю озброєння та техніки.
Загальне фінансування Сполучених Штатів для України включає окрім зброї також медичне приладдя, генератори, засоби для відновлення тощо. Експерти вважають цю суму величезною інвестицією в союзника, якої не було принаймні із часів Другої світової війни.
Якщо порівняти з підтримкою Вашингтоном інших країн, то прихильність Україні є "винятковою", вважає WP. Так, фінансування Києва в період 2022–2023 років значно перевищило підтримку інших союзників США, включно з Ізраїлем (8,6 млрд доларів), Йорданією (3,3 млрд доларів) та Єгиптом (2,9 млрд доларів), які були найбільшими одержувачами допомоги Вашингтона.
Водночас підтримка України є невеликою сумою, якщо порівняти її з усім оборонним бюджетом Сполучених Штатів, що становить 1,77 трлн доларів.
Також хоч США є головним донором України, вони виділяють для допомоги набагато менший відсоток свого ВВП, ніж інші країни – 0,33%. Для порівняння, Естонія виділяє Україні 1,26% свого ВВП, Латвія – 1,09%, Литва – 0,95%, Польща – 0,68%.