USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

ВМС США вперше в історії може очолити жінка

Вона служить на флоті з 1985 року
Адмірал Ліза Франчетті
Адмірал Ліза Франчетті
Джерело: Reuters

Президент США Джо Байден висунув на посаду керівника Військово-морських сил адмірала Лізу Франчетті. Про це інформує пресслужба Білого дому. 

У повідомленні йдеться, що вона може стати першою жінкою в історії ВМС, яка обійме цю посаду, і першою жінкою в Об'єднаному комітеті начальників штабів, якщо її кандидатуру буде затверджено на цю посаду.

Франчетті служить в американському флоті з 1985 року. На цей час вона обіймає посаду заступника начальника Військово-морських операцій.

Новини за темою: США оголосили новий пакет допомоги: Що отримає Україна

Висуваючи її кандидатуру на посаду керівника ВМС США, Байден наголосив, що Франчетті має необхідний досвід та компетенції, пише Reuters.

"Протягом своєї кар’єри адмірал Франчетті продемонструвала великий досвід як в оперативній, так і в політичній сферах.

Вона є другою жінкою в історії ВМС США, яка отримала звання чотиризіркового адмірала, і після затвердження її на цій посаді вона знову увійде в історію як перша жінка на посаді начальника Військово-морських операцій і в Об'єднаному комітеті начальників штабів", – уточнив Байден.

Видання зазначає, що для багатьох у Пентагоні таке рішення президента США стало несподіванкою. Більшість чиновників схилялися до кандидатури адмірала Семюеля Папаро. Він на цей момент очолює Військово-морські сили в Тихому океані. Крім того, у нього є досвід боротьби зі зростаючою загрозою з боку Китаю.

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС
Байден на тлі рішення Конгресу: Ми не можемо допустити, щоб допомога Україні була перервана Байден на тлі рішення Конгресу: Ми не можемо допустити, щоб допомога Україні була перервана
У США зробили важливий крок, щоб уникнути шатдауну, але ухвалене рішення не передбачає допомогу Україні У США зробили важливий крок, щоб уникнути шатдауну, але ухвалене рішення не передбачає допомогу Україні