USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Включення Олімпійським комітетом Росії організацій із ТОТ України: У НОК України відреагували

У Національному олімпійському комітеті сподіваються, що МОК вживе всіх належних заходів
НОК України
Прапор НОК України
Джерело: відкриті джерела

Глава Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт надіслав офіційного листа президенту Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томасу Баху з проханням відреагувати на визнання Олімпійським комітетом Росії регіональних організацій незаконно окупованих українських територій. Про це повідомляється на сайті НОК.

"Олімпійські ради так званих "Луганської народної республіки" ("ЛНР"), "Донецької народної республіки" ("ДНР"), Херсонська та Запорізька Олімпійські ради прийняли до складу ОКР на засіданні Виконкому 5 жовтня 2023 року. Олімпійська рада Севастополя та Олімпійська рада Республіки Крим були прийняті в ОКР у 2016 році. Включення ОКР організацій, які представляють тимчасово окуповані території України, є брутальним і явним порушенням Олімпійської хартії, зокрема: її основоположного принципу 5, Правил 1 (2), 27 (2.2), 27 (5), 28 (5), оскільки територіальна юрисдикція Олімпійського комітету Росії не збігається з законодавчо визнаними кордонами Росії. ОКР як організація, що належить до олімпійського руху, не виконує своїх зобов’язань щодо дотримання положень Олімпійської хартії, не забезпечує дотримання Олімпійської хартії у своїй країні та бере участь у діяльності, що суперечить Олімпійській хартії", – сказав президент НОК України Вадим Гутцайт.

Також він звернувся з проханням винести питання про це порушення на розгляд наступного засідання Виконкому МОК та застосувати санкції, встановлені Олімпійською хартією, за таке грубе порушення принципів і основ олімпійського руху.

"Ми сподіваємося, що МОК вживе всіх належних заходів, щоб бути непримиренними до порушників Олімпійської хартії та забезпечити, щоб спорт залишався поза політикою, відкритий для тих, хто дотримується Олімпійської хартії та олімпійських цінностей", – додав глава Національного олімпійського комітету України.

Що передувало?

Напередодні президент Олімпійського комітету Росії (ОКР) Станіслав Поздняков оголосив про включення до складу організації регіональних олімпійських комітетів тимчасово окупованих Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Про це пише Tribuna.com.

"Прийняли нових членів. Ними стали регіональні олімпійські ради "Донецької та Луганської республік", а також Херсонської та Запорізької областей", – сказав Поздняков.

Нагадаємо, раніше Українська асоціація футболу звернулася до УЄФА із закликом виключити росіян з органів Європейського футбольного союзу.

Читайте також:
Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ
Посівні площі під озимою пшеницею на окупованих територіях України скоротилися майже на 10%, – NASA Посівні площі під озимою пшеницею на окупованих територіях України скоротилися майже на 10%, – NASA
Україна претендує на перше місце на чемпіонаті світу з ММА, -  Антон Бланк Україна претендує на перше місце на чемпіонаті світу з ММА, - Антон Бланк
Основні завдання, участь спортсменів у міжнародних змаганнях та фінансування спорту на 2024 рік. Коментар Матвія Бідного для UWN Основні завдання, участь спортсменів у міжнародних змаганнях та фінансування спорту на 2024 рік. Коментар Матвія Бідного для UWN