USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Україна запустила оновлену угоду про вільну торгівлю з Північною Македонією

Українські аграрії отримають більший доступ до загальних європейських ринків
Кабмін
Джерело: відкриті джерела

Кабінет міністрів прийняв постанову про зміну механізму митного оформлення товарів, які підлягають ліцензуванню в рамках угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Північною Македонією. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Деталі угоди

Цей документ запустіть в дію оновлену угоду про вільну торгівлю між Україною та Північною Македонією, яка була ратифікована навесні цього року.

"Важливим досягненням для України у зв’язку з угодою є приєднання Північної Македонії до Регіональної конвенції Пан-Євро-Мед, яка встановлює ідентичні правила походження товарів та Сертифікату з перевезення товару EUR.1, який підтверджує статус преференційного походження товарів. Крім того, українські аграрії отримають більший доступ до загальних європейських ринків, оскільки отримали змогу використовувати компоненти продуктів, вироблених в Північній Македонії, для продукції, яка продаватиметься в ЄС", – зазначив заступник міністра економіки України Тарас Качка.

За його словами, лібералізація торгівлі з Північною Македонією посилює позиції українських виробників в європейських та світових ланцюгах доданої вартості.

Прийнята постанова, зокрема, змінює механізм митного оформлення сільськогосподарських товарів.

Відтепер суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності не треба отримувати ліцензії на імпорт товарів з Республіки Північна Македонія в рамках тарифної квоти.

Розподіл тарифних квот відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Україною та Північною Македонією здійснюватиметься митними органами за принципом "перший прийшов – перший обслуговується".

Довідка

Пан-Євро-Мед – це Регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження. Вона дозволить ширше інтегрувати ринки двох країн з ринками Євросоюзу, Туреччини, Молдови, Грузії, Норвегії, Швейцарії та Ізраїлю.

Нагадаємо, уряд Північної Македонії ухвалив рішення про передачу Україні ударних вертольотів Мі-24.

Читайте також:
В Україні створили Державну службу у справах дітей В Україні створили Державну службу у справах дітей
Програмою Програмою "єВідновлення" зможуть скористатися ще 12 категорій бізнесу: Хто саме?
Уряд відклав створення реєстру олігархів до закінчення війни Уряд відклав створення реєстру олігархів до закінчення війни
Кабмін ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік Кабмін ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік