USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Україна отримає 186 млрд євро при вступі до ЄС

Найвідчутнішим буде вплив України на режим сільськогосподарських субсидій Євросоюзу
Україна - ЄС
Джерело: відкриті джерела

Вступ до Європейського Союзу дасть Україні право на отримання фінансування у розмірі 186 млрд євро протягом семи років. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на розрахунки фінансових наслідків у разі розширення блоку.

Чиновники Євросоюзу цього літа оцінили потенційні фінансові наслідки у разі приєднання України, Молдови, Грузії та шести балканських країн, використовуючи існуючі правила для бюджету на 2021–2027 роки.

Зазначається, що фінансова вартість додавання дев'яти членів до існуючого бюджету може становити 256,8 млрд євро. Хоча розширення Євросоюзу може зайняти "десятиліття чи більше" і спричинить масштабні реформи існуючих бюджетних механізмів, воно все одно змінить фінансовий баланс усередині блоку.

"Усім країнам-членам доведеться більше платити та менше отримувати з бюджету ЄС. Багато держав-членів, які є чистими одержувачами, стануть чистими донорами", – йдеться в документі секретаріату Ради Європейського Союзу.

Видання зазначає, що з появою дев'яти нових країн-членів поточний бюджет збільшиться на 21% – до 1,47 трлн євро.

Якщо брати чинні правила, то Україна у разі вступу матиме право на отримання 96,5 млрд євро в рамках Єдиної сільськогосподарської політики ЄС протягом семи років. Це може призвести до скорочення сільськогосподарських субсидій існуючим державам – членам Євросоюзу приблизно на 20%.

Найвідчутнішим буде вплив України на режим сільськогосподарських субсидій ЄС: наша країна може стати найбільшим отримувачем допомоги. Україна також матиме право на отримання 61 млрд євро з фондів Європейського Союзу, які спрямовані на покращення інфраструктури у найбідніших країнах. У такому разі Чехія, Естонія, Литва, Словенія, Кіпр та Мальта більше не матимуть права на це фінансування.

Читайте також:
Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради
Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій
За 10 місяців 2023 року в Україні сталося майже 20 тис. ДТП із загиблими та травмованими За 10 місяців 2023 року в Україні сталося майже 20 тис. ДТП із загиблими та травмованими
У разі блекаутів український бізнес зможе імпортувати електроенергію У разі блекаутів український бізнес зможе імпортувати електроенергію