USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

У НАТО спробували виправдатися через заяву про територіальні поступки України. Назвали її "помилкою"

Напередодні представник альянсу припустив, що Україна може поступитися територією в обмін на членство у блоці
НАТО
НАТО
Джерело: відкриті джерела

Представник НАТО Стіан Єнсен спробував відмитися від своєї заяви про територіальні поступки України, назвавши це висловлювання "помилкою". Про це він сказав у коментарі виданню VG.

"Я не повинен був так говорити. Це була помилка", – зазначив він.

Напередодні в інтерв'ю цьому ж виданню керівник апарату генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Стіан Єнсен допустив, що Україна може стати членом НАТО в обмін на територіальні поступки на користь РФ.

За його словами, дискусії про майбутній статус України в контексті Північноатлантичного союзу після війни вже тривають, у них, серед іншого, лунають опції з відмовою Києва від частини території.

Українські чиновники різко відреагували на слова представника оборонного альянсу.

Представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко зазначив, що розмови про вступ України до НАТО в обмін на відмову від частини територій "абсолютно неприйнятні".

Зі свого боку секретар РНБО Олексій Данілов назвав "дивним вкиданням" заяву чиновника альянсу.

"Жодна країна після Другої світової війни не проходила такі випробування. Звичайно, можна давати поради, сьогодні ще один діяч зробив заяву щодо наших земель. Досить дивну, як на мене. Нам своє робити – виганяти ворога з нашої території. Маю на увазі заяву одного з клерків НАТО, який заявив, що нам потрібно розглядати питання просування наших територій в обмін на членство в НАТО. Дивне таке вкидання. Абсолютно незрозуміло, для чого це зроблено", – сказав він.

Крім того, на скандальну заяву Єнсена відреагували в правлячій партії України. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія наголосив, що "розмови про відмову від наших територій в обмін на що-небудь лише заохочують агресію".

Читайте також:
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США
Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України Євросоюз готує довгострокові безпекові зобов'язання для України
У Харкові побудують першу в Україні підземну школу У Харкові побудують першу в Україні підземну школу
Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів