USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
40.95

У 40 містах Польщі пройдуть протести після смерті вагітної, якій відмовили в аборті

Жінка померла від септичного шоку
Протести проти посилення закону про аборти
Протести проти посилення закону про аборти у Польщі
Джерело: RMF24

У понад 40 польських містах відбудуться акції протесту в рамках "Загальнопольського жіночого страйку", пов’язані зі смертю 33-річної вагітної жінки, якій лікарі відмовили у перериванні вагітності. Про це повідомляє RMF24.

Згідно з інформацією, наданою організаторами, демонстрації відбудуться як у великих містах, таких як Варшава, Краків, Вроцлав і Познань, так і в менших: Кросно, Слупськ, Ломжа. Загалом у списку понад 40 локацій. Більшість протестів починаються о 18:00.

Організатори наголошують, що рішення про проведення акції протесту було прийнято через ситуації, що склалися в деяких пологових будинках. Приводом стала смерть 33-річної Дороти у лікарні в Новому Тарзі.

Передісторія

33-річна Дорота померла в лікарні в Новому Таргу. Лікарі місцевого закладу відмовилися переривати загрозливу вагітність пацієнтки. Через три дні жінка померла від септичного шоку.

"Дорота з Нового Таргу мертва, тому що польський закон про заборону абортів вбиває і робить лікарів політичними прихильниками, замість експертів у галузі охорони здоров’я. Дорота мертва, тому що лікарі не бунтують", – пишуть організатори у соціальних мережах Національного жіночого страйку.

У понеділок в Офіційному журналі міністра охорони здоров’я було опубліковано наказ про призначення групи з розробки рекомендацій для медичних установ у сфері процедур, пов’язаних із перериванням вагітності. Про призначення цього органу повідомив глава МОЗ Адам Нєдзельскі. Міністр заявив, що кожна жінка в Польщі має право перервати вагітність у разі загрози її здоров'ю чи життю. За його словами, ці дві умови слід розглядати окремо.

У групі, призначеній міністром охорони здоров’я, яка має доопрацювати рекомендації щодо переривання вагітності, 13 експертів, 7 з них – жінки. Окрім фахівців у галузі перинатології, неонатології та гінекології тут працюватимуть також психологи та психіатри.

Розслідування смерті 33-річної Дороти в лікарні в Новому Таргу буде проводити регіональна прокуратура в Катовіце.

Читайте також:
Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій
Мінекономіки закликало деяких підприємців допомогти владнати ситуацію на кордоні з Польщею Мінекономіки закликало деяких підприємців допомогти владнати ситуацію на кордоні з Польщею
У Польщі винесли вирок українцю, який шпигував на користь РФ У Польщі винесли вирок українцю, який шпигував на користь РФ
Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни