USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00

США запровадили санкції проти компаній, які сприяли діяльності "Вагнера" в Африці

Обмеження зокрема запроваджено проти росіянина Андрея Іванова – керівника групи компаній "Вагнер"
Малі Вагнер
Джерело: Укрінформ

Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки запровадило санкції проти чотирьох фізичних та однієї юридичної особи, пов'язаних із приватною військовою компанією "Вагнера" та її засновником і ватажком Євгенієм Пригожиним. Про це йдеться в пресрелізі Мінфіну США.

Вони зокрема стосуються компаній в Центральноафриканській Республіці, Об'єднаних Арабських Еміратах та Росії, що брали участь у незаконних операціях із золотом для фінансування вагнерівців для забезпечення їх зброєю, зокрема в Україні та Африці.

Йдеться про гірничодобувну компанію Midas Resources SARLU, що базується в ЦАР і пов'язана з Пригожиним. Стверджується, що вона за рахунок прибутку з продажу видобутого золота фінансує діяльність вагнерівців як у країні, так і за її межами.

Інша південноафриканська компанія Diamville минулого року брала участь у схемі продажу золота, яка передбачала його конвертацію в долари, які планувалось вивести після запровадження санкцій Сполучених Штатів проти кількох російських фінансових установ.

Дубайський дистриб’ютор Industrial Resources General Trading надавав фінансову підтримку Пригожину через торгівлю з Diamville та допомагав із переказом готівки в Росію. Разом із нею у схемі брала участь і російська компанія ТОВ "ДМ".

Крім того, обмеження було запроваджено проти росіянина Андрея Іванова – керівника групи компаній "Вагнер", який навесні 2023 року тісно співпрацював із компанією Пригожина Africa Politology та високопосадовцями уряду Малі над угодами з продажу зброї та гірничодобувними компаніями.

Читайте також:
США завдяки військовій допомозі Україні фінансують виробництво свого озброєння США завдяки військовій допомозі Україні фінансують виробництво свого озброєння
Вступ України в НАТО: США та Німеччина досі неохоче підтримують швидке наближення до альянсу Вступ України в НАТО: США та Німеччина досі неохоче підтримують швидке наближення до альянсу
Україна й досі постачає Росії запчастини для літаків, – розслідування Україна й досі постачає Росії запчастини для літаків, – розслідування
Мінфін США хоче вмовити Туреччину долучитись до санкцій проти Росії та ХАМАСу, – ЗМІ Мінфін США хоче вмовити Туреччину долучитись до санкцій проти Росії та ХАМАСу, – ЗМІ