Американське космічне агентство NASA разом з компаніями IBM та HuggingFace розробляють модель штучного інтелекту, що допомагатиме науковцям відстежувати зміни клімату, стану лісів, повітря, прогнозувати врожайність с/г культур та інші екологічні аспекти. Про це інформує видання Engadget.
За прогнозами, вже наступного року NASA згенерує близько чверті мільйона терабайт даних про нашу планету.
"Для того, щоб кліматологи та дослідницьке співтовариство могли ефективно досліджувати ці масиви необроблених супутникових даних, IBM, HuggingFace і NASA спільно створили геопросторову базову модель із відкритим кодом, яка стане основою для нового класу кліматичних і земних наук. А ШІ зможе відстежувати вирубку лісів, прогнозувати врожайність сільськогосподарських культур і викиди парникових газів", – йдеться у повідомленні.
Для цього проєкту IBM використала свій нещодавно випущений Watsonx.ai, щоб служити основоположною моделлю, використовуючи дані супутника NASA Harmonized Landsat Sentinel-2 (HLS) за рік.
Ці дані збираються парою супутників ESA Sentinel-2, які створені для отримання оптичних зображень високої роздільної здатності над сушею та прибережними регіонами в 13 спектральних діапазонах.
Зі свого боку HuggingFace розміщує модель на своїй платформі ШІ з відкритим кодом.
За словами представників IBM, завдяки точному налаштуванню моделі на "мічені дані для картографування повеней і опіків" команда змогла покращити продуктивність моделі на 15 відсотків порівняно з поточним рівнем техніки, використовуючи вдвічі менше даних.