USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Штучний інтелект моніторитиме стан Землі

ШІ відстежуватиме питання зміни клімату на планеті
NASA Земля планета
Джерело: відкриті джерела

Американське космічне агентство NASA разом з компаніями IBM та HuggingFace розробляють модель штучного інтелекту, що допомагатиме науковцям відстежувати зміни клімату, стану лісів, повітря, прогнозувати врожайність с/г культур та інші екологічні аспекти. Про це інформує видання Engadget.

За прогнозами, вже наступного року NASA згенерує близько чверті мільйона терабайт даних про нашу планету.

Новини за темою: Вперше за межами Землі: На супутнику Сатурна знайшли важливий для життя елемент

"Для того, щоб кліматологи та дослідницьке співтовариство могли ефективно досліджувати ці масиви необроблених супутникових даних, IBM, HuggingFace і NASA спільно створили геопросторову базову модель із відкритим кодом, яка стане основою для нового класу кліматичних і земних наук. А ШІ зможе відстежувати вирубку лісів, прогнозувати врожайність сільськогосподарських культур і викиди парникових газів", – йдеться у повідомленні.

Для цього проєкту IBM використала свій нещодавно випущений Watsonx.ai, щоб служити основоположною моделлю, використовуючи дані супутника NASA Harmonized Landsat Sentinel-2 (HLS) за рік.

Ці дані збираються парою супутників ESA Sentinel-2, які створені для отримання оптичних зображень високої роздільної здатності над сушею та прибережними регіонами в 13 спектральних діапазонах.

Новини за темою: Космічний туризм: SpaceX відправила на МКС трьох людей. Серед них – жінка з Саудівської Аравії

Зі свого боку HuggingFace розміщує модель на своїй платформі ШІ з відкритим кодом.

За словами представників IBM, завдяки точному налаштуванню моделі на "мічені дані для картографування повеней і опіків" команда змогла покращити продуктивність моделі на 15 відсотків порівняно з поточним рівнем техніки, використовуючи вдвічі менше даних.

Читайте також:
Новий потужний телескоп WFST відстежуватиме наднові зірки та потенційно небезпечні для Землі об’єкти, – ЗМІ Новий потужний телескоп WFST відстежуватиме наднові зірки та потенційно небезпечні для Землі об’єкти, – ЗМІ
Низка відомих авторів подали до суду на компанію OpenAI через порушення авторських прав Низка відомих авторів подали до суду на компанію OpenAI через порушення авторських прав
За два роки продано понад 365 тисяч гектарів української землі: Де найдорожче За два роки продано понад 365 тисяч гектарів української землі: Де найдорожче
Телескоп Вебба виявив планету-океан: Чи може там бути життя? Телескоп Вебба виявив планету-океан: Чи може там бути життя?