USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Сертифікати на придбання книжок: Із переліку літератури виключили російських авторів

Водночас закон дозволяє запустити програму субсидій на оренду приміщень для книгарень
книги
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Парламент ухвалив проєкт закону №9568, що уточнює діяльність Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання сертифіката на придбання книг. І передбачає внесення змін до двох законів – "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні" та "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження", йдеться в документі закону.

Тож, це закон, за яким держава видаватиме сертифікати на придбання книг та субсидії на оренду приміщень під книгарні. Крім того, документ виключив із переліку російських авторів книжок, заборонених для ввезення та продажу в Україні, тих, хто помер до початку великої війни або засудив агресію.

Заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук, яка є співавторкою законопроєкту, повідомила, що документ з урахуванням висновків гуманітарного комітету підтримали 272 народних депутати.  

Законопроєкт уточнює категорії отримувачів сертифікатів на придбання книжок. Тепер це будуть 18-річні українці (з моменту набрання чинності законом, – ред.) та батьки новонароджених дітей (з 1 січня після скасування воєнного стану, – ред.).

"Книжковим сертифікатам в "Дії" та субсидіям на оренду приміщень під книгарні бути. Документ передбачає можливість отримати такий сертифікат через "Дію" у картковому форматі, як це було під час "єПідтримки". Дуже зручно", – сказала народна депутатка.

Що ще в законі?

Водночас закон дозволяє запустити програму субсидій на оренду приміщень для книгарень (в межах коштів, передбачених у бюджеті, – ред.).

Що ж до висновку комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, то це стосується видань, на які не поширюється заборона на ввезення та розповсюдження в Україні книжок, що містять твори, автори яких є або були громадянами держави-агресора.

Новини за темою: На підтримку книжкової сфери: Німеччина виділяє Україні 900 тис. євро

До переліку таких осіб-громадян або колишніх громадян додаються автори, які:

  • подали заяву та декларацію на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, що містить заклик негайно припинити агресію проти України;
  • взяли на себе зобов’язання утримуватися від будь-яких дій на підтримку агресії та надали згоду на публікацію такої декларації;
  • не входять до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці;
  • це стосується й померлих осіб, які були у будь-який період після 1991 року громадянами Росії та не брали участі у виправданні російської імперської політики, закликах чи діях, що містять ознаки українофобії, якщо вони не входять до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Раніше

У липні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9477 про зменшення строку тюремного ув’язнення засудженим, які стали на шлях виправлення завдяки саморозвитку, зокрема, читанню книжок. Про це йдеться на сайті ВРУ.

Так, у проєкті закону пропонують зменшувати строк тюремного ув’язнення за прочитання кожної нової книги з переліку літератури, затвердженого Міністерством юстиції України. Однак кількість прочитаних книг, яка дає право на зменшення строку покарання, для кожного засудженого становитиме не більше десяти одиниць на рік.

"Засуджений повинен буде скласти іспит на знання прочитаного. Перелік книг складатиметься за таким принципом, щоб сприяти формуванню у засуджених правильних духовних та моральних цінностей, а також цілей, спрямованих на виправлення. Кількість прочитаних книг та результати іспитів мають фіксуватися в електронній системі", – пропонують законотворці.

Читайте також:
Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби
Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше? Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше?
Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу
В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків