USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Народні обранці пропонують зменшувати тюремне ув’язнення за саморозвиток, зокрема, читання

Кількість прочитаних книг, яка дає право на зменшення строку покарання, для кожного засудженого становитиме не більше десяти одиниць на рік
засуджений_2
Джерело: відкриті джерела

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9477 про зменшення строку тюремного ув’язнення засудженим, які стали на шлях виправлення завдяки саморозвитку, зокрема, читанню книжок. Про це йдеться на сайті ВРУ.  

Так, у проєкті закону пропонують зменшувати строк тюремного ув’язнення за прочитання кожної нової книги з переліку літератури, затвердженого Міністерством юстиції України. Однак кількість прочитаних книг, яка дає право на зменшення строку покарання, для кожного засудженого становитиме не більше десяти одиниць на рік.

"Засуджений повинен буде скласти іспит на знання прочитаного. Перелік книг складатиметься за таким принципом, щоб сприяти формуванню у засуджених правильних духовних та моральних цінностей, а також цілей, спрямованих на виправлення. Кількість прочитаних книг та результати іспитів мають фіксуватися в електронній системі", - пропонують законотворці.

У пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що сучасна пенітенціарна установа повинна позиціювати себе як заклад, який не ставить за мету лише тримати злочинця протягом певного часу в ізоляції, а який також зорієнтований на розв’язанні проблем засудженого та його перевихованні у правослухняного громадянина.

Новини за темою: У Києві оголосили вирок у справі про вбивство Катерини Гандзюк: Чим закінчилась справа довжиною у п'ять років

Для цього, як вважають нардепи, потрібно дати засудженим інформацію про альтернативні шляхи розвитку, показати приклади правильного вибору цінностей і цілей, успішної самореалізації без злочинів.

Крім того, Мінʼюст ще має скласти список книжок для прочитання.

Хто ініціює законопроєкт?

Ініціатором вказаного законопроєкту є народний депутат 9-го скликання від партії "Слуга народу" 37-річний Сергій Гривко.

Джерело: відкриті джерела

Гривко є членом Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, головою підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об'єднань.

Крім того, нардеп був співініціатором скандального законопроєкту № 7351, що надавав право самостійно командирами убивати військовослужбовців за невиконання наказів без будь-яких доведених належним чином обставин. Законопроєкт оцінили в ЗМІ як спробу відновити смертну кару в Україні.

Авторами закону також виступили депутати "Слуги народу" Безугла М.В., Мазурашу Г.Г. та Федієнко О.П.

За інформацією видання "Лівий Берег", (повна картка законопроєкту стала недоступна після відкликання, а авторський колектив "змінився" 24 травня без пояснення причин) співініціаторами виступили інші представники партії "Слуги народу".

Законопроєктом пропонували прибрати рядок "не призводячи до смерті військовослужбовця" із cт. 22 "Статут внутрішньої служби Збройних Сил України". Законопроєкт пройшов профільну раду, зазнав значної критики у соцмережах та ЗМІ та був без пояснень відкликаний, згодом, 24 травня, без пояснень причин, у законопроєкту змінився авторський колектив, а партія відмовилась коментувати законопроєкт.

Джерело: відкриті джерела

Читайте також:
Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень Нардепи декриміналізували крадіжки вартістю до 3028 гривень
В Україні можуть значно зрости податки В Україні можуть значно зрости податки
Рада має намір звільнити підозрюваних у корупції чиновників від покарання в обмін на штраф Рада має намір звільнити підозрюваних у корупції чиновників від покарання в обмін на штраф
Рада має намір призупинити виплати по зовнішньому боргу до завершення реструктуризації Рада має намір призупинити виплати по зовнішньому боргу до завершення реструктуризації