USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

На підтримку книжкової сфери: Німеччина виділяє Україні 900 тис. євро

У межах окремих проєктів запланували підтримати українських авторів, видавців та людей, які працюють у медійній сфері
книги література _3

Книжковий арсенал у Києві, 2023 р.

Джерело: Уніан

У Німеччині розпочався урядовий проєкт, у межах якого українська книжкова сфера отримає 900 тисяч євро. Програма покликана підтримати книговидання в Україні та сприяти обміну інформацією та досвідом між українською та німецькою культурними сферами, повідомили в пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики.

"Повномасштабне вторгнення Росії є водночас системною війною проти української культури й суспільної ідентичності. За таких обставин вкрай важкою стала робота видавництв, а також надзвичайно ускладнився доступ населення до літератури", – сказала міністерка з питань культури Німеччини Клаудія Рот.

Натомість в українському відомстві додали, що в межах низки окремих проєктів запланували надання підтримки українським авторам, видавцям та людям, які працюють у медійній сфері.

Що відомо про програму

Урядова програма націлена на створення колекції німецької літератури в українських бібліотеках, запрошення українських авторів до німецьких книгарень та інших літературних інституцій, а також представлення України на Франкфуртському книжковому ярмарку.

Новини за темою: Книга про культурну спадщину України увійшла до рейтингу найкращих видань за версією The New York Times

Програма триватиме до червня 2024 року. Проєкт реалізує Біржовий союз німецької книжкової торгівлі у співпраці з Франкфуртським книжковим ярмарком, Українським інститутом книги, Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом "Мистецький арсенал", медіа про читання і книговидання "Читомо" й Goethe-Institut Україна.

Раніше

У травні студенти Української академії лідерства (УАЛ) привезли до Європи 50-кілограмову книгу "Злочин без покарання". У творі розповідається про злочини російських окупантів в Україні. Про це передає "Українська правда".

За словами активістів, на створення книги їх надихнули події, пов'язані з ухвалою суду Гааги про арешт російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Твір містить шість тисяч сторінок, які символізують кількість викрадених росіянами українських дітей.

"Ордер – це відносно невеликий документ, який не передає всієї ваги злочинів РФ проти людяності, умисних спроб стерти етнічну та національну ідентичність вивезених українських дітей. І з огляду на те, що ніхто так і не був затриманий, зараз це – злочин без покарання", – пояснили автори книги.

Новини за темою: "Хочу на Марс": В Україні видали першу книжку, написану та проілюстровану штучним інтелектом
Читайте також:
Рада ЄС схвалила виділення першого траншу Україні в понад чотири мільярди євро у межах Ukraine Facility Рада ЄС схвалила виділення першого траншу Україні в понад чотири мільярди євро у межах Ukraine Facility
Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників Україна потребує додатково понад чотири мільйони працівників
Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом Україна домовилася з власниками єврооблігацій про відстрочку виплат за зовнішнім боргом
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ