USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон

Ексдепутатка заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями
Фаріон
СБУ відкрила справу проти Фаріон
Джерело: СБУ

Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон. Про це повідомляє пресслужба відомства.

За матеріалами слідства, в одному зі своїх інтерв'ю народна депутатка України 7-го скликання зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом.

"Крім того, у своїх соцмережах фігурантка опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника", – зазначили в СБУ.

Це стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб.

Кримінальне провадження за цими фактами відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  • ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  • ст. 182 (порушення недоторканості приватного життя).

Служба безпеки України ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон.

Досудове розслідування триває.

Мовний скандал

Мовний скандал розгорівся у мережі на початку листопада.

Все почалося з того, що Фаріон була гостею програми "Рандеву з Яніною Соколовою". Під час розмови журналістка зазначила, що деякі військовослужбовці (зокрема, бригади "Азов" та 3-ї окремої штурмової бригади) спілкуються російською мовою, зокрема в бою. На це Фаріон заявила, що "категорично не приймає" цього.   

"Я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою, – то нехай себе назвуть "руськими". Чому вони такі очманілі? Вони такі великі патріоти. Покажи свій патріотизм – вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка", – наголосила мовознавиця. 

До того ж Фаріон заявила, що має питання до таких військових щодо того, що їм "заважає" дотримуватися українського закону, який передбачає, що мовою Збройних сил та інших військових формувань є державна. 

Своєю чергою до Фаріон звернулися заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін і військові. Омбудсмен України також дав свою реакцію.

Скриншот студента з Криму

Хизуючись своєю підтримкою під час мовного скандалу, Фаріон у своєму Telegram-каналі опублікувала скріншот електронного листа від студента з тимчасово окупованого Криму, який став на її бік у мовному скандалі. Втім, нардепка не приховала його особисту інформацію. 

Навіть після зауважень вона відмовилась приховати дані кримчанина, який підтримав її. Крім того, у зверненні Максим Глєбов висловив свою проукраїнську позицію. Хлопець вказав, що чекає ЗСУ у рідній Керчі та Севастополі, де навчається на факультеті української філології.

Згодом росЗМІ "Крымский СМЕРШ" повідомило, що ФСБ РФ затримала хлопця. 

Читайте також:
Нардеп Єфімов складає мандат Нардеп Єфімов складає мандат
СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії
Пропагандистка з каналу Соловйова Юлія Вітязєва отримала заочно до 11 років тюрми Пропагандистка з каналу Соловйова Юлія Вітязєва отримала заочно до 11 років тюрми
Розпалювали національну ворожнечу та ненависть: СБУ прийшла з обшуками до Почаївської лаври Розпалювали національну ворожнечу та ненависть: СБУ прийшла з обшуками до Почаївської лаври