USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Пригожин хотів захопити в полон Шойгу з Герасимовим, – WSJ

Експерти вважають, що перший план мав хороші шанси на успіх, але зірвався після розкриття змови
Пригожин
Євген Пригожин
Джерело: відкриті джерела

Євген Пригожин ставив однією з цілей збройного заколоту захоплення міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генштабу Валерія Герасимова під час їхнього візиту "в прикордонний з Україною регіон" – ймовірно, Ростовську область, пише The Wall Street Journal.

Однак, як зазначає видання, про це вчасно дізналася ФСБ, і Пригожину довелося імпровізувати. Це як наслідок стало одним з факторів провалу заколоту.

Джерела газети серед західних чиновників кажуть, що перший план мав хороші шанси на успіх, але зірвався після розкриття змови.

Західні розвідки дізналися про підготовку заколоту з даних радіоперехоплень і супутникової зйомки, що дала картину накопичення боєприпасів, палива, важкої бойової техніки та засобів ППО.

Новини за темою: ЗМІ повідомляють про затримання Суровікіна, дочка стверджує, що "нічого не сталося"

WSJ слідом за The New York Times пише, що Пригожин розраховував на лояльність частини армійського керівництва, і не виключає, що цей фактор відіграв роль у швидкому заході ПВК у Ростов-на-Дону. Джерела газети кажуть, що Пригожин міг розказати про свої плани генералу Сергію Суровікіну, але не знають, чи передав останній цю інформацію ФСБ. Російська влада звинувачення в адресу Суровікіна спростувала.

Заколот Пригожина 

У РФ 23–24 червня стався заколот Пригожина. Він назвав те, що відбувалося, "маршем справедливості". Вранці 24 червня засновник "Вагнера" заявив про захоплення військових об'єктів Ростова-на-Дону й намір іти на Москву, але ввечері того самого дня Пригожин повідомив, що передумав і розвертає колони ПВК "у зворотному напрямку".

24 червня спікер Путіна Дмитро Пєсков заявив, що за підсумками переговорів Пригожин "піде в Білорусь", а справу за фактом заколоту, відкриту щодо нього у РФ, припинять.

Читайте також:
СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії
У Польщі винесли вирок українцю, який шпигував на користь РФ У Польщі винесли вирок українцю, який шпигував на користь РФ
Росіяни почали змінювати імена та прізвища українських дітей під час всиновлення, – Лубінець Росіяни почали змінювати імена та прізвища українських дітей під час всиновлення, – Лубінець
Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ