USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 2 8 7 6 0 (+1180)
USD
НБУ
36.36
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.82
Готівка
41.00

Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині

Партію SMER-SD, що перемогла, очолює Роберт Фіц, який раніше виступив проти допомоги Україні та закликав до зняття антиросійських санкцій
Словаччина

Прапор Словаччини

Джерело: відкриті джерела

У Словаччині 30 вересня відбулися дострокові парламентські вибори. Перемогу здобула проросійська партія SMER-SD, очолювана Робертом Фіцом. Про це пише словацьке видання Denník N.

Партія SMER-SD з лідером в особі Фіца, який очолював уряд у 2006-му і 2012–2018 роках, перемагає, набравши 23,52% голосів.

Друге місце посідає проєвропейська політсила "Прогресивна Словаччина", яка виступає за підтримку України у війні проти Росії і членство нашої держави в Європейському Союзі. За неї проголосували 16,47% виборців.

Третє місце з результатом 15,8% голосів посіла партія HLAS, очолювана експрем'єром Петером Пеллегріні, яка виступає за продовження допомоги Україні та санкцій проти РФ.

Варто зазначити, що лідер партії, яка перемогла, Фіцо напередодні виборів закликав до зняття санкцій проти Росії, введених за окупацію Криму.

А на одному з мітингів він заявив, що війна почалася 2014 року, нібито "українські нацисти і фашисти почали вбивати російських громадян" на Донбасі.

Крім того, Фіцо обіцяв повністю урізати військову підтримку Україні, при тому що Словаччина від початку війни була одним з основних союзників Києва, зокрема передавши 13 винищувачів МіГ-29.

Наскільки все погано для України, розповідаємо в нашому матеріалі "Україна може втратити одного із союзників у Європі. Що відбувається у Словаччині та до чого тут Орбан?".

Читайте також:
СБУ підірвала стратегічну залізницю в Росії, – ЗМІ СБУ підірвала стратегічну залізницю в Росії, – ЗМІ
ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW ЗСУ просунулись на лівобережжі Херсонщини, – ISW
Донька Путіна Тихонова займатиметься розширенням впливу РФ серед країн Африки, – ЗМІ Донька Путіна Тихонова займатиметься розширенням впливу РФ серед країн Африки, – ЗМІ
Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg Росія нарощує виробництво безпілотників, – Bloomberg