USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Понад 80% іноземних компонентів для ракет РФ виробляють у США, – документ

У російських ракетах також є компоненти, вироблені у Швейцарії, Німеччині та Японії
збита ракета
Збита ракета "Кинджал", 4 травня 2023 р.
Джерело: Defense Express

Переважну більшість іноземних електронних компонентів, які Росія використовує для виробництва ракет, вироблено у США – 81%. Про це йдеться в документі санкційної групи Єрмака – Макфола, передає LIGA.net.

Друга найбільша частка після США – в електронних компонентів, вироблених у Швейцарії (8%). По 3,5% – у Німеччині та Японії.

Джерело: Liga.net

Зазначається, що у складі крилатих ракет повітряного базування Х-101 міститься щонайменше 53 типи ЕКБ (мікросхеми, чипи тощо) виробництва іноземних компаній. Зокрема, йдеться про такі компанії як:

  • STMicroelectronics (Швейцарія);
  • Vicor (США);
  • XILINX (США);
  • Intel Corporation (США);
  • Texas Instruments (США);
  • ZILOG (США), Maxim Integrated (США);
  • Cypress Semiconductor (США).

Водночас для виробництва крилатих ракет морського базування 3М-14 "Калібр" використовується щонайменше 45 типів ЕКБ іноземного виробництва.

Балістичні ракети 9М723 і крилаті ракети 9М728/9М729 зі складу комплексу "Іскандер" оснащуються щонайменше 15 і 32 типами іноземної ЕКБ відповідно. А в складі аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинджал" використовується щонайменше 48 іноземних компонентів.

Як поінформували в ГУР Міноборони, у російській ракеті "Торнадо-С" виявили чип, виготовлений всесвітньо відомою американською компанією Intel.

Реакція Заходу

Посли "Великої сімки" відреагували на інформацію про західні компоненти в російських ракетах.

"Посли G7 підтримують усіх українців, які переживають постійну загрозу та руйнування ракетних ударів Росії. Ми подвоюємо наші зусилля, щоб позбавити Росію компонентів, які вона використовує для завдання ударів по цивільному населенню та інфраструктурі в Україні", – йдеться в повідомленні.

Раніше

Як розповів речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат, Російська Федерація не може виготовляти напівпровідники, чіпи, процесори, потрібні для створення ракет, але отримує компоненти контрабандою з країн, які симпатизують їй.

Читайте також:
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу
Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування
Люди, міцніші за сталь. Історія перша:  Люди, міцніші за сталь. Історія перша: "В останні дні перед полоном думок, що ми залишимося живими, не було"
СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії СБУ знову підірвала залізницю в Бурятії