USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Польща та Угорщина продовжать ембарго на українське зерно, незважаючи на рішення ЄС

Угорщина планує поширити ембарго й на інші товари
зерно агропродукція
Джерело: відкриті джерела

Попри рішення Європейської комісії щодо скасування обмежень на імпорт української сільгосппродукції, Польща та Угорщина мають намір ввести власну односторонню заборону. Про це заявив польський прем'єр Матеуш Моравецький під час зустрічі з виборцями в місті Елк, а також міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у Facebook.

"Попри відсутність згоди з боку Єврокомісії, кажу я всім фермерам по всій Польщі, ми продовжимо заборону на імпорт українського зерна. Ми не будемо слухати Берлін чи фон дер Ляєн, Туска чи Вебера. Ми це зробимо, бо це в інтересах польського фермера", - сказав Моравецький.

За його словами, ембарго почне діяти з опівночі 16 вересня.

Угорський міністр, у свою чергу, заявив, що його країна продовжить ембарго під національною юрисдикцією і, до того ж, планує збільшити список товарів.

Що відомо про скасування заборони на імпорт українського зерна?

Ми писали про те, що Європейська комісія не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, коли закінчується термін дії відповідних заходів.

Єврокомісія проаналізувала вплив обмежень експорту чотирьох категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС і дійшла висновку, що вони посприяли виправленню цінових стрибків на ринках п'яти держав-членів ЄС, які вимагали заборони.

"У результаті було досягнуто домовленості про те, що дія чинних заходів закінчується сьогодні", - йдеться в повідомленні Єврокомісії.

Також стало відомо, що Міністр транспорту Румунії Сорін Гріндяну оцінив наміри країни подвоїти обсяги транзиту зерна з України через румунський порт Констанца, як реалістичні. Потреба у цьому зокрема зросла після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. 

Читайте також:
Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів
Місія МВФ прибула в Україну Місія МВФ прибула в Україну
Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС
Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України