USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Переселенці за кордоном не отримуватимуть держвиплати. Що змінилося і кого стосується

Вагомими причинами отримання допомоги вважатимуться лікування, стажування або відрядження
переселенці біженці евакуація потяг_1
Джерело: Уніан

З 1 серпня внутрішньо переміщених осіб, які поїхали за кордон на термін від 45 днів та більше без вагомих причин, позбавлять державних виплат. За таких обставин ці особи не вважатимуться ВПО, заявила заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону.

"Якщо людина станом на 15 липня мінімум протягом 30 днів без серйозних підстав перебуває за кордоном і до моменту призначення допомоги на 1 серпня не повернулася в Україну, тобто вона понад 45 днів сукупно перебуває за кордоном, тоді вона обрала не внутрішнє, а зовнішнє переміщення", – пояснила Марчак.

Чиновниця зауважила, що допомога від держави спрямовується на внутрішньо переміщених осіб. А держава володіє інформацією, чи здійснювала особа виїзд за межі країни. Вагомими причинами перебування на такий термін вважатиметься лікування, стажування або відрядження.

"Якщо у держреєстрах помилкова інформація, або людина чи родина вже повернулися з-за кордону, то людина може уточнити інформацію в органах соцзахисту, і такі виплати продовжаться", – додала заступниця.

Новини за темою: В Україні запрацювала міжнародна платформа Find Refuge для допомоги переселенцям: Як нею скористатися

Марчак нагадала, що для осіб, які повернулися до місця проживання та осіб за кордоном припинять виплати від держави з 1 серпня.

За її словами, у 2023 році держава спрямувала 57 млрд грн виплат для ВПО і щомісяця виплачується 6,2 млрд грн. Дорослі працездатні особи отримують 2 тис. грн щомісячно, діти та особи з інвалідністю – 3 тис. грн.

За даними Мінреінтеграції, в Україні налічується близько 7 млн внутрішньо переміщених осіб.

До речі, Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою уточнив параметри надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.

"11 липня Уряд прийняв постанову "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб", яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: З України за кордон щомісяця виїжджають близько 40-50 тисяч людей, — організація "Опора"
Читайте також:
Рада ЄС схвалила додаткове фінансування для навчання воїнів ЗСУ на 194 млн євро Рада ЄС схвалила додаткове фінансування для навчання воїнів ЗСУ на 194 млн євро
Швеція готує для України допомогу на мільйони євро Швеція готує для України допомогу на мільйони євро
Литва виділить 2 мільйони євро на ініціативу Литва виділить 2 мільйони євро на ініціативу "Зерно з України", – Шимоніте
Субсидії: Як отримати додаткові гроші на опалення взимку Субсидії: Як отримати додаткові гроші на опалення взимку