З 1 серпня внутрішньо переміщених осіб, які поїхали за кордон на термін від 45 днів та більше без вагомих причин, позбавлять державних виплат. За таких обставин ці особи не вважатимуться ВПО, заявила заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону.
"Якщо людина станом на 15 липня мінімум протягом 30 днів без серйозних підстав перебуває за кордоном і до моменту призначення допомоги на 1 серпня не повернулася в Україну, тобто вона понад 45 днів сукупно перебуває за кордоном, тоді вона обрала не внутрішнє, а зовнішнє переміщення", – пояснила Марчак.
Чиновниця зауважила, що допомога від держави спрямовується на внутрішньо переміщених осіб. А держава володіє інформацією, чи здійснювала особа виїзд за межі країни. Вагомими причинами перебування на такий термін вважатиметься лікування, стажування або відрядження.
"Якщо у держреєстрах помилкова інформація, або людина чи родина вже повернулися з-за кордону, то людина може уточнити інформацію в органах соцзахисту, і такі виплати продовжаться", – додала заступниця.
Марчак нагадала, що для осіб, які повернулися до місця проживання та осіб за кордоном припинять виплати від держави з 1 серпня.
За її словами, у 2023 році держава спрямувала 57 млрд грн виплат для ВПО і щомісяця виплачується 6,2 млрд грн. Дорослі працездатні особи отримують 2 тис. грн щомісячно, діти та особи з інвалідністю – 3 тис. грн.
За даними Мінреінтеграції, в Україні налічується близько 7 млн внутрішньо переміщених осіб.
До речі, Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою уточнив параметри надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.
"11 липня Уряд прийняв постанову "Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб", яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО", – йдеться в повідомленні.