USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Окупанти зруйнували вщент 180 українських шкіл, – очільник МОН

Понад 1 тис. закладів освіти пошкоджені й підлягають експертизі
Зруйнована школа
Зруйнована школа в Харкові
Джерело: Олег Синєгубов

В Україні російські війська вщент зруйнували 180 шкіл, загалом понад 1,3 тисячі закладів освіти зазнали руйнувань і пошкоджень. Про це на пресконференції сказав міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

"Наразі маємо 180 тільки шкіл, зруйнованих вщент. Понад 300 закладів освіти зруйновано, понад 1 тис. закладів освіти пошкоджені й підлягають експертизі, чи можуть вони бути відбудовані, чи ні", – розповів Лісовий.

Чиновник нагадав, що уряд виділив 1,5 млрд гривень на облаштування укриттів до нового навчального року. За його словами, три чверті шкіл облаштовані укриттями різного рівня та якості.

"75% шкіл облаштовані укриттями, але це не означає, що 75% учнів можуть повернутися до навчання. Це близько 9 тисяч шкіл, загалом у нас 13 тисяч шкіл. Для нас є пріоритетом повернення учнів, ми повертаємося до навчання там, де це можливо з безпекових питань. У регіонах, які наближені до зони бойових дій, навчання відбуватиметься онлайн", – додав міністр.

Лісовий зауважив, що МОН рекомендує задля підвищення якості освіти повернутися до офлайн-навчання і вишам з дотриманням безпекових вимог. Глава відомства пояснив, що багатьом закладам вищої освіти архітектура дозволяє облаштувати укриття, проте не скрізь можна прийняти всіх студентів.

Ще однією проблемою, за словами Лісового, є міграція викладачів. А це також може створити перепони для відновлення аудиторного навчання.

Тому керівництво закладів вищої освіти самостійно ухвалюватиме рішення про відновлення навчання в офлайн-форматі.

Безпека в закладах освіти

Навесні Кабінет міністрів ухвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Її реалізація, зокрема надасть можливість організувати навчання в очному режимі.

Концепція представляє комплексне стратегічне бачення створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти та організацію в них рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти та викладання.

Як зазначили у міністерстві, реалізація проєкту надасть можливість для закладів освіти організувати очне навчання, сприятиме забезпеченню комфортного перебування в захисних спорудах закладів освіти, а також підвищить ефективність превентивних заходів щодо запобігання правопорушень в освітньому середовищі.

Згідно з даними, опублікованими 27 лютого, 42% дітей навчаються у школах або садочках онлайн, 29% – за змішаною формою (як онлайн, так і в приміщеннях закладів), 26% – постійно відвідують навчальні та виховні заклади. Лише 3% дітей наразі на домашній формі навчання.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах