
В Україні російські війська вщент зруйнували 180 шкіл, загалом понад 1,3 тисячі закладів освіти зазнали руйнувань і пошкоджень. Про це на пресконференції сказав міністр освіти та науки Оксен Лісовий.
"Наразі маємо 180 тільки шкіл, зруйнованих вщент. Понад 300 закладів освіти зруйновано, понад 1 тис. закладів освіти пошкоджені й підлягають експертизі, чи можуть вони бути відбудовані, чи ні", – розповів Лісовий.
Чиновник нагадав, що уряд виділив 1,5 млрд гривень на облаштування укриттів до нового навчального року. За його словами, три чверті шкіл облаштовані укриттями різного рівня та якості.
"75% шкіл облаштовані укриттями, але це не означає, що 75% учнів можуть повернутися до навчання. Це близько 9 тисяч шкіл, загалом у нас 13 тисяч шкіл. Для нас є пріоритетом повернення учнів, ми повертаємося до навчання там, де це можливо з безпекових питань. У регіонах, які наближені до зони бойових дій, навчання відбуватиметься онлайн", – додав міністр.
Лісовий зауважив, що МОН рекомендує задля підвищення якості освіти повернутися до офлайн-навчання і вишам з дотриманням безпекових вимог. Глава відомства пояснив, що багатьом закладам вищої освіти архітектура дозволяє облаштувати укриття, проте не скрізь можна прийняти всіх студентів.
Ще однією проблемою, за словами Лісового, є міграція викладачів. А це також може створити перепони для відновлення аудиторного навчання.
Тому керівництво закладів вищої освіти самостійно ухвалюватиме рішення про відновлення навчання в офлайн-форматі.
Безпека в закладах освіти
Навесні Кабінет міністрів ухвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Її реалізація, зокрема надасть можливість організувати навчання в очному режимі.
Концепція представляє комплексне стратегічне бачення створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти та організацію в них рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти та викладання.
Як зазначили у міністерстві, реалізація проєкту надасть можливість для закладів освіти організувати очне навчання, сприятиме забезпеченню комфортного перебування в захисних спорудах закладів освіти, а також підвищить ефективність превентивних заходів щодо запобігання правопорушень в освітньому середовищі.
Згідно з даними, опублікованими 27 лютого, 42% дітей навчаються у школах або садочках онлайн, 29% – за змішаною формою (як онлайн, так і в приміщеннях закладів), 26% – постійно відвідують навчальні та виховні заклади. Лише 3% дітей наразі на домашній формі навчання.