USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Митрополит Павло – не єдиний в УПЦ МП, хто має бути притягнутий до відповідальності, – експерт

Повідомлення про підозру митрополиту не означає, що всі проблеми навколо Лаври вирішено
Києво-Печерська лавра_5
Джерело: Уніан

Повідомлення про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу не означає, що всі проблеми навколо Києво-Печерської лаври вирішено. Він не єдиний, хто має бути притягнутий до відповідальності. Про це в ефірі телеканалу UWN сказав релігієзнавець Ігор Козловський.

Говорячи про підозру Павлу, Козловський наголосив, що "це не кінець, бо Лавра – це тільки маленька частина великого масиву, яким є Українська православна церква в такій гібридній єдності з Московським патріархатом. Ще далеко не всі проблеми вирішені".

Він зазначив, що митрополит Павло – знакова фігура в Українській православній церкві, тому за перебігом його справи стежитимуть.

За словами релігієзнавця, правопорушення, пов'язані з розпалюванням ворожнечі на підставі релігійних вірувань, на жаль, існують у всьому релігійному просторі.

"Це ж не тільки він (Павло, – ред.) говорив образливі слова щодо Вселенського патріархату, ПЦУ, протестантських громад, мусульман, юдеїв. Має працювати Служба безпеки України та інші правоохоронні структури", – зазначив експерт.

Крім того, він пояснив, що якби УПЦ МП хотіла б бути канонічною, то мала б з'єднуватися зі світовим православ'ям або як автокефальна церква, або як частина тієї чи іншої великої церкви.

"Наприклад, як Православна церква України - вона має свою канонічну позицію, зв'язок зі світовим православ'ям, тому що вони є автокефальними і є документ Томос... В УПЦ такого документа немає, вона з'єднується канонічно через Московський патріархат і розірвати повністю ці канонічні зв'язки – це означає, з її точки зору, вийти на рівень розколу", – пояснив Козловський.

Раніше

Служба безпеки України 1 квітня вручила підозру колишньому наміснику Києво-Печерської лаври, митрополиту Української православної церкви Московського патріархату Павлу.

Детальніше про ситуацію навколо Лаври та її намісника митрополита Павла, можете прочитати тут.

Читайте також:
Віддав наказ обстрілювати Україну Віддав наказ обстрілювати Україну "Калібрами". СБУ виписала підозру віцеадміралу РФ
У У "справі Фірташа" повідомлено про підозру ще двом керівникам облгазів
Зеленський призначив Наумюка заступником голови СБУ. Що про нього відомо Зеленський призначив Наумюка заступником голови СБУ. Що про нього відомо
Водію колишнього керівництва Києво-Печерської лаври оголосили підозру за антиукраїнську діяльність Водію колишнього керівництва Києво-Печерської лаври оголосили підозру за антиукраїнську діяльність