USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Харлан отримала автоматичну кваліфікацію від МОК на Олімпіаду-2024

Кваліфікація Харлан означає, що вона виступить на п'ятій поспіль Олімпіаді
Ольга Харлан
Ольга Харлан
Джерело: відкриті джерела

Лідерка збірної України з фехтування Ольга Харлан отримала автоматичну кваліфікацію від Міжнародного олімпійського комітету на Олімпіаду-2024. Відповідний лист президента МОК до Ольги опублікував міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Рішення про надання Харлан автоматичної кваліфікації на Олімпіаду-2024 було ухвалене після скандальної дискваліфікації, яку отримала спортсменка на чемпіонаті світу. Українська спортсменка перемогла нейтральну фехтувальницю з Росії Анну Смірнову, однак відмовилася від рукостискання з нею.

Дискваліфікація позбавила Харлан можливості продовжити виступи на чемпіонаті світу не лише в особистому, але й в командному турніру – її термін складає 60 днів. Україна подала апеляцію на рішення у Міжнародну федерацію фехтування, а згодом на рівні НОК звернулася до Міжнародного олімпійського комітету з метою посприяти скасуванню цього рішення.

У тексті листа вказано, що фехтувальниця отримає автоматичну кваліфікацію на Олімпіаду-2024 у разі, якщо не зможе відібратися туди через відбіркову систему.

"Враховуючи вашу унікальну ситуацію, МОК надасть додаткову квоту вам на Олімпіаду у Парижі, якщо ви не зможете відібратися у період, що залишився. Робимо цей унікальний виняток ще й через процеси, які тривають, ніяк не компенсують кваліфікаційні бали, які ви втратили через дискваліфікацію", – йдеться у тексті листа.

Таким чином, кваліфікація Харлан означає, що вона виступить на п'ятій поспіль Олімпіаді. На перших трьох Олімпійських іграх Харлан здобула чотири медалі: золото та срібло (в командному турнірі) та дві бронзи (в особистому). Водночас до командного турніру українська команда шаблісток ще має відібратися.

Загалом ліцензія Харлан – 22-а для України на Олімпіаду-2024. І перша саме у фехтуванні – жоден з представників у цьому виді спорту ще не мав можливості відібратися на Ігри-2024.

Передісторію та всі подробиці скандалу читайте тут.

Читайте також:
Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ Всесвітня федерація бадмінтону призупинила членство РФ
Україна претендує на перше місце на чемпіонаті світу з ММА, -  Антон Бланк Україна претендує на перше місце на чемпіонаті світу з ММА, - Антон Бланк
Основні завдання, участь спортсменів у міжнародних змаганнях та фінансування спорту на 2024 рік. Коментар Матвія Бідного для UWN Основні завдання, участь спортсменів у міжнародних змаганнях та фінансування спорту на 2024 рік. Коментар Матвія Бідного для UWN
"Іноді потрібно підвищувати голос". Головний тренер збірної України Сергій Ребров розповів UWN про роботу з гравцями