USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 1 1 1 0 (+1070)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Брюссель розморозить мільярди євро Угорщини, щоб забезпечити допомогу для України, – FT

У грудні минулого року ЄС заморозив 22 млрд євро з фондів згуртування, виділених Угорщині
Орбан Віктор
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан
Джерело: відкриті джерела

Єврокомісія готується виділити Угорщині мільярди євро з фондів ЄС, які наразі заморожені через проблеми з верховенством права в країні, щоб забезпечити підтримку Будапешта у питанні збільшення бюджету Євросоюзу та надання значної фінансової допомоги Україні. Про це повідомляє Financial Times.

Якщо заморожені ще торік у грудні кошти будуть розблоковані, це стане перемогою прем'єр-міністра Віктора Орбана, який пообіцяв блокувати будь-яке збільшення бюджету Європейського Союзу доти, доки Угорщина не отримає доступ до нього.

У грудні минулого року ЄС заморозив 22 млрд євро з фондів згуртування, виділених Угорщині. Це відбулось після того, як Брюссель вирішив, що Будапешт не дотримується правил захисту прав людини і верховенства права. 

У травні Угорщина провела судову реформу у відповідь на вимоги Брюсселя, що дозволило б Єврокомісії розблокувати 13 млрд євро – більшу частину замороженого фінансування.

Стефан де Кеерсмакер, речник Єврокомісії, заявив, що 26 вересня Брюссель направив угорському уряду лист з проханням надати роз'яснення щодо деяких деталей реформ. "Щойно Угорщина відповість на ці питання, комісія продовжить свою оцінку", – додав він.

Прогрес у питанні відновлення доступу Будапешта до фондів відбувається в той час, коли Брюссель намагається заручитися одностайною підтримкою свого збільшеного бюджету до кінця року, зокрема, щоб забезпечити безперервну фінансову допомогу Києву.

Читайте також:
Донька Путіна Тихонова займатиметься розширенням впливу РФ серед країн Африки, – ЗМІ Донька Путіна Тихонова займатиметься розширенням впливу РФ серед країн Африки, – ЗМІ
Орбан погрожує зірвати саміт лідерів ЄС щодо фінансової допомоги Україні Орбан погрожує зірвати саміт лідерів ЄС щодо фінансової допомоги Україні
Єврокомісія виділить 50 мільйонів євро на відновлення українських портів Єврокомісія виділить 50 мільйонів євро на відновлення українських портів
Аби зняти блокування допомоги Україні: Єврокомісія схвалила виділення Угорщині 900 мільйонів євро Аби зняти блокування допомоги Україні: Єврокомісія схвалила виділення Угорщині 900 мільйонів євро